הגברת לחץ מים

לחץ מים נמוך הוא צרה צרורה. בין אם בברז אחד בבית ובין אם בכל הברזים, הדבר עשוי לגרום לאי נוחות של ממש, ובייחוד כשמרביתנו נוהגים לצרוך לא מעט מים במהלך היום, צעירים ומבוגרים כאחד. זה יכול לבוא לידי ביטוי בזמן שאנו שוטפים כלים ונתקלים בזרם מים חלש מאד שמקשה על שטיפה רצופה וטובה וגם בזמן המקלחת, אז הדבר יכול להפוך את הרחצה עצמה לחוויה לא נעימה, ובייחוד בחורף כשאנו רוצים זרם מים חמים חזק ומפנק.

הגברת לחץ מים במצבים כאלה ואחרים היא הפתרון המתאים, ואת זאת מציעים אינסטלטור מנוסים ומיומנים. יש לא מעט דרכים להגביר את לחץ המים וגם פתרונות חדשניים, המהווים דרך יעילה לשיפור עוצמת לחץ המים לאורך כל שעות היממה. בסופו של דבר, חשוב מאד לזהות את הסיבה ללחץ המים הנמוך כדי לפתור כהלכה את הבעיה.

מדוע הגברת לחץ בברז יחיד חשובה כל כך?

כאשר מדובר בברז יחיד בבית, המספק לנו מים חמים וקרים כאחד, אך בעוצמה נמוכה מאד, הטיפול הוא פשוט יחסית, ואפילו אפשרי ללא סיוע של בעל מקצוע. לחץ מים נמוך מאד בברז אחד בבית מעיד לא אחת על הצטברות של אבנית, המאטה את הלחץ ויוצרת זרימה חלשה מאד של מים. ניקוי האבנית באופן עצמאי היא משימה קלה ובהחלט כזו שיכולה לפתור את הבעיה. עם הזמן, ובייחוד במדינה כמו ישראל, מדינה עם מים קשים, מצטברת אבנית על סנן המים, מה שמקשה מאד על זרימה תקינה וחלקה.

רגע לפני שנעזרים באינסטלטור כדי לטפל בכך, אפשר לנסות לנקות את האבנית באופן עצמאי באמצעות חומץ מים ביתי, אותו מוהלים במים. ישנם גם תכשירים מיוחדים לניקוי אבנית, שיכולים אף הם לעזור בכך ועלותם סבירה מאד. במקרים אחרים, ייתכן והחלפה של סנן ישן באחד חדש תהיה הפתרון המתאים. אם החלפתם את הסנן וזרם המים ממשיך להיות חלש, זה הזמן להתייעץ באינסטלטור. צינורות סתומים, הברגה לא טובה של הצינור וגם סיבות נוספות יכולות לגרום ללחץ מים נמוך מאד ולכן זיהוי הבעיה הוא הדרך להגיע אל הפתרון.

באילו מקרים נדרש הליך של הגברת לחץ מים בכל הבית?

כאמור, כאשר הבעיה היא נקודתית וקשורה לברז אחד בלבד, הטיפול עשוי להיות פשוט ומהיר. אך מה קורה כשלחץ המים נמוך מאד בכל הבית? הגברת לחץ מים חמים או קרים מצריכה התייחסות מעמיקה כדי לפתור את הבעיה. תחילה, יש לוודא כי השיבר פתוח עד הסוף. לא אחת קורה שטיפול מקדים במערכת המים הוביל לסגירה לא נאותה של השיבר, מה שהשפיע, בסופו של דבר, על לחץ המים. בדיקת השיבר היא הפעולה הראשונה שיש לבצע ואם הוא איננו פתוח עד הסוף, יש לפתוח אותו. במקביל, מומלץ מאד גם לפנות לעירייה עצמה, היכן שנמצא הבית, כדי לשאול האם קיימת תקלה זמנית במים, שיכולה גם היא להשפיע על כך. אם ישנה תקלה, זה הזמן להיות סבלניים ולהמתין עד לטיפול בה.

אם בדקתם את השיבר, וזיהיתם שהוא אכן פתוח עד הסוף, ייתכן מאד שקיימת תקלה בצנרת המים. הדבר נפוץ מאד בדירות ישנות, בהן ישנה צנרת העשויה מתכת. צנרת זו צוברת חלודה עם הזמן, נסדקת והופכת גם לאטומה. יש בעיה בלחץ המים ואתם מזהים שהיא קשורה בצנרת הישנה? דאגו להחליף את הצנרת הזו באחת חדשה. אם אתם לא נמצאים במסגרת הליך של שיפוץ או אתם לא מעוניינים לשבור קירות ו/או להרים בלטות, תוכלו להיעזר בפתרון חלופי שיחסוך לכם גם עלויות. שימוש במעקפים חיצוניים, בהם נעזר אינסטלטור כדי לטפל בתקלה, עוזר מאד. במקרה כזה מעביר האינסטלטור צינור מים מדוד הבית או משעוני המים ישירות אל הבית, מה שמגביר את אותה כמות מים המגיעה אליו. הגברת הכמות יוצרת לחץ מים גבוה יותר.

זכרו – אם אתם מתגוררים בדירה ישנה מאד, בת למעלה מ-15 שנה, סביר מאד שיש גם צנרת ישנה ובלויה. במקרים כאלה, אותם מעקפים שהציע האינסטלטור, לא בהכרח יעזרו וייתכן מאד שיספקו פתרון לטווח הקצר בלבד. בטווח הארוך יכולה להיווצר בעיה חמורה.

האם תתכן זרימה חלשה של מים חמים, ואם כן – לאיזו מערכת זה קשור?

הגברת לחץ מים נדרשת גם במקרים בהם מזהים זרימה תקינה של מים קרים, אך זרימה חלשה מאד של מים חמים. במקרים כאלה הסיבה לכך נעוצה, לא אחת, בדוד השמש, או בצינורות המחוברים וקשורים אליו. ייתכן מאד שצינור יציאת המים מדוד השמש תקול או סתום וייתכן שיש בעיה נקודתית הקשורה באותו צינור שמוביל את המים החמים אל הדוד.

האם יש קשר בין נזילה ללחץ מים נמוך?

כפי שציינו מעלה, יכולות להיות כמה וכמה סיבות ללחץ מים נמוך. אחת מהן קשורה בנזילות. נזילות הן דבר נפוץ מאד והן יכולות להופיע בכל שלב ובכל אחד מהאזורים בבית. אם נתקלתם בנזילה בזמן האחרון, ייתכן מאד והיא זו האחראית על אותו זרם מים חלש. גם אם לא נתקלתם בנזילה וששללתם כל בעיה אחרת, יש סיכוי שמדובר בנזילה סמויה. במקרה כזה כדאי לכם להזמין אינסטלטור או בעל מקצוע שיודע לאתר נזילות סמויות, ורק לאחר שתוקנה הנזילה לבחון האם זרם המים אכן השתפר. אם כן, הרי שהסיבה לכל זה היתה הנזילה. אם לא, יש לבדוק אפשרויות אחרות.

כמה עולה הטיפול בלחץ מים נמוך?

בדומה לכל תחום, גם כאן, מדובר בטווח מחירים רחב. הגברת לחץ מים בעזרתו של אינסטלטור מוסמך יכולה לעלות לא מעט, או להסתיים בטיפול קצר ופשוט במיוחד. כשבוחנים את העלויות הכוללות מסתמכים על הנקודות הבאות: האם מדובר בטיפול בנקודת מים אחת או יותר? האם יש צורך בשילוב של משאבת מים או שמא אפשר להסתדר גם ללא אחת כזו? האם צריך להחליף את הצנרת הישנה או אולי להחליף את צינור המים שבדוד שמש? תשובות לשאלות אלו ונוספות תעזורנה לכם לקבל תמונה כללית ובהתאם לדעת מהן העלויות המדויקות.

מה תפקידה של משאבה להגברת לחץ המים?

פתרון נוסף שגם הוא עומד לרשותו של אינסטלטור, המספק מענה במקרים של לחץ מים נמוך מאד, קשור במשאבות. משאבה להגברת לחץ המים היא, אמנם, המוצא האחרון, שכן היא יקרה מאד, גורמת לרעש חזק בזמן שעובדת וגם דורשת נקודת חשמל נוספת. אולם, כשפתרונות אחרים, כמו אלה שהוזכרו מעלה, לא עוזרים, אין מנוס, ויש להיעזר במשאבה שכזו. משאבת מים שתפקידה להגביר את לחץ המים יכולה לעזור במקרים בהם מתגוררים בקומה גבוהה וצנרת המים בבית תקינה. במקרים כאלה, בשל קושי פיזיולוגי, יהיה לחץ מים נמוך מאד.

גם כאשר אוהבים להתקלח מקלחות ארוכות מאד ומעוניינים בזרם מים חזק במיוחד, משאבת מים כזו היא הדרך להשיג זאת (רלוונטי לבתי מלון, למשל). אנשים שמתגוררים בערים גדולות סובלים גם הם לא מעט מזרם מים נמוך מאד. הדבר קורה לרוב בשל מבנה הצנרת באותה העיר ולא קשור כלל לבית עצמו. הוא יבוא לידי ביטוי בייחוד בשעות בהן יש שימוש נרחב מאד של מים בבתים בעיר, כמו שעות הבוקר וגם שעות הערב.

כיצד עובדת משאבת המים?

משאבת המים שבה בוחרים להיעזר מובילה את המים ששאבה ממערכת המים המרכזית ישירות אל הבית. בעל המקצוע, אותו אינסטלטור שבו בוחרים, דואג לחבר את צנרת הבית אל משאבת המים ולמקם את המשאבה באותו ארון, היכן שנמצאים שעוני המים. לאחר החיבור, דואג חשמלאי מוסמך לשקע חשמל כדי לחבר את משאבת המים ומיד לאחר מכן ניתן להשתמש בה כהלכה. לשמחתנו, ניתן למצוא כיום משאבות מים לא מרעישות, המהוות חלופה מושלמת לאחרות. עלות משאבות מים אלה נעה בין 3,000 ₪ ל-4,000 ₪ (של מותגים ידועים ונחשבים).

מה חשוב לקחת בחשבון לפני שקוראים לבעל מקצוע?

אם זיהיתם לחץ מים נמוך מאד בבית, באחד הברזים או בכולם, ואינכם יכולים לטפל בתקלה לבד, זה הזמן לפנות אל המומחים בתחום. נכון, במקרים מסוימים תוכלו אתם בעצמכם, כאמור, לפתור את הבעיה, אך במקרים אחרים לא יהיה מנוס מלקרוא לאיש מקצוע. אבל רגע לפני שאתם קוראים לו, ואחרי שכבר ערכתם את כל הבדיקות הנדרשות, כדאי לכם לקחת בחשבון את הפרמטרים הבאים, שיבטיחו לכם בחירה של בעל מקצוע מתאים:

  1. מקצועיות וניסיון – יש, כאמור, לא מעט סיבות ללחץ מים נמוך בבית. לעיתים זו אבנית (כשמדובר בבעיה בלחץ מים בברז אחד), לעיתים זו בעיה בצנרת עצמה (צנרת עם חלודה) ולעיתים בעיות אחרות. רק אינסטלטור מנוסה ומקצועי מאד יידע לזהות את מקור הבעיה ולהציע בהתאם את הפתרון הנכון.
  2. חוות דעת והמלצות – יש לא מעט בעלי מקצוע, המציעים את שירותי האינסטלציה שלהם, ביניהם שירותים כמו הגברת לחץ מים חמים או אחרים. בשל השפע הזה, בחירתו של בעל המקצוע הנכון לכם עשויה להיות אתגר של ממש ומשימה לא פשוטה. ולכן, כדי לאתר מתוך המבחר את זה שעונה על כך הצרכים, כדי לחפש חוות דעת והמלצות של אחרים.
  3. כמה זה עולה – כשמדובר בבעיות הקשורות לאינסטלציה, עלות הטיפול קשורה במידת מורכבות הבעיה, בכלים הנדרשים לפתרון וגם באמצעים שיכולים לסייע בכך. מעבר לכך, גם ניסיונו של האינסטלטור והכשרתו הם פרמטרים שמשפיעים על העלות, וכדאי לקחת את כל זה בחשבון כשמשווים בין בעלי מקצוע שונים. טיפול פשוט ומהיר סביר שיעלה מעט, אך שילוב של משאבה למשל ופתרונות אחרים יכול לעלות הרבה יותר. כדאי מאד להשוות מחירים ולערוך סקר שוק כדי ללמוד מהם המחירים הריאליים כיום.

זקוקים לבעל מקצוע שיטפל בבעיית זרימת המים החלשה בבית שלכם? טולבוקס היא הכתובת הנכונה. טולבוקס מעמידה לרשותכם בעלי מקצוע בפריסה ארצית, לרבות אינסטלטורים מנוסים ומיומנים. כל מה שצריך לעשות הוא לבחור את בעל המקצוע המתאים לכם בהתאם לבעיה שזיהיתם, להתקשר ולקבל את השירות שלו אתם זקוקים. לפרטים אודות שירותי האינסטלציה הרלוונטיים לכם, צרו אתנו קשר בטלפון 03-6862278 נשמח לעמוד לרשותכם.

תחומי שירות והתמחות

עבודות צבע

עבודות צבע מכל סוג ובכל צורך
צביעת דירות ומשרדים

עבודות גבס

הקמה ותיקון של קירות גבס
מחיצות, הנמכות תקרה ותקרה אקוסטית

תוספות בניה

תוספות בניה, סגירת מרפסות
בניה קלה, פנאלים מבודדים, בניית מחסנים

השבחת נכסים

שיפוץ ושדרוג נכסים קיימים
השבחת דירות בתים לפני ואחרי מכירה

שיפוץ חדרי מקלחת

שיפוץ חלקי ואו מלא של חדרי מקלחת
חידוש קווי צנרת, אריחים וכלים סניטריים

ריצוף ופרקטים

החלפה, חידוש ותיקון ריצוף ופרקטים
פתרונות פנים וחוץ
להתחלת שיחה
איך אפשר לעזור?
היי, כאן שלומי מאתר טולבוקס.
איך אפשר לעזור?
דילוג לתוכן