השבחת נכסים

השבחת נכסים

שירות מקצועי מהיום להיום !

השבחת נכסים

בועת הנדל"ן בישראל ממשיכה לגדול ובכל יום מצטרפות לרשימת הדירות המוצעות למכירה אינספור של דירות. המחירים עולים יותר ויותר והביקוש – גם הוא עולה, ועוד הרבה מעל להיצע. יחד עם זאת, התחרות בין המוכרים היא רבה וכל אחד רוצה להרוויח מהדירה שאותה הוא מוכר כמה שיותר. בעוד שיש דירות מתוחזקות מאד, גם אם עומדות על הקרקע לא מעט שנים, יש לצדן גם דירות ישנות שלעיתים כלל לא מטופחות, כאלו שצריכות לעבור "מתיחת פנים" לפני המכירה. השבחת נכסים היא הליך שנדרש לא אחת לפני מכירת דירה או השכרתה, הליך שעוזר לשפר את נראות הנכס ולהעלות, כתוצאה מכך, את הערך שלו. הדבר מתאפשר תודות לשיפוץ מאסיבי, החלפת תשתיות שונות או אפילו חלוקה מחודשת כדי שיהיה אפשר למכור או להשכיר את הנכס כמה שיותר מהר וגם להרוויח מכך.

מהו הליך של השבחת נכסים

הליך של השבחת נכסים מרכז תחתיו פעולות שיפוץ שונות שנועדו להעלות את ערך הנכס. אמנם, ברוב המקרים השבחת נכסים תדרש כאשר מעוניינים למכור את אותה דירה, למשל, או את אותו מבנה, אך לעיתים גם כאשר רוצים להשכיר הדבר יהיה רלוונטי וחשוב לא פחות. ההשבחה יכולה להיעשות על ידי שדרוג קוסמטי נקודתי לאותה דירה וגם על ידי עבודות שיפוץ נרחבות, לרבות בנייה וגם הרחבה. לעיתים זה יכלול תוספת של מרפסת או חדר, לעיתים זו תהיה חלוקה מחודשת של הדירה, החלפת ריצוף, הוספת חדר רחצה ו/או שירותים, צביעה של קירות, בניית פרגולה או דק במרפסת, שדרוג המטבח, החלפה של כלים סניטריים, תיקון הגג ואיטומו ופעולות נוספות שישדרגו את מראה אותו נכס וגם את התחושה שבו.

באיזה שלב מוצע הליך של השבחת נכסים

הליך של השבחת נכסים מוצע בכמה מצבים: כאשר מעוניינים למכור נכס ולהעלות את ערכו ואת הביקוש לו, כאשר רוצים להשכיר נכס לטובת מגורים, למשל, או למשרד וגם כאשר מתכננים לעשות את כל אחת מהפעולות האלו בעתיד הרחוק ורוצים כבר עתה לשפר את חזותו ואת מצבו של הנכס. מכיוון שלעיתים יהיה מדובר בשיפוץ מאסיבי, חשוב מאד לבצע את ההליך כמה שיותר מוקדם כדי לאפשר לבצע שינויים נדרשים, שלא תמיד נלקחים בחשבון ונדרשים "תוך כדי תנועה". לכל אלה יש להוסיף עבודות הכנה מקדימות כדי ללמוד את הנושא ובעיקר את השטח ולהבין את המחירים הריאליים של נכסים משופצים באותו אזור.

אילו סוגים שונים של השבחת נכסים קיימים כיום

ישנם סוגים שונים של השבחת נכסים, שיכולים לשדרג משמעותית את מצבו של הנכס ולהעלות את ערכו. תוספות בנייה הן אחד הסוגים וגם בין הפופולאריים שבהם. הוספה של חדר לבית, בנייה של מרפסת או אפילו סגירת הגג הן תוספות שמעלות את ערך הנכס שכן הן מגדילות את שטחו. ישראלים רבים אוהבים לרכוש דירות עם מספר גדול של חדרים ולעיתים כלל לא מתייחסים לשטח הקיים. המשמעות לכך היא ביקוש רב יותר לדירות עם מספר גדול של חדרים ופחות לדירות עם שטח גדול בפועל. הדבר מותנה כמובן בהגשת בקשה להיתר בנייה לוועדה המקומית, היכן שנמצא הנכס, וליווי של אדריכל/ת מקצועי/ת.

שדרוג קוסמטי גם הוא השבחה של נכס וזה יכול לבוא לידי בתצורות שונות ולהתייחס לנראות ולעיצוב הכולל המתקבל לאחר השיפוץ. החלפה של דלתות, למשל, צביעת הקירות, החלפת ארונות מטבח, חלונות וגם תריסים, הוספה של נקודות חשמל ושקעים, התקנה של גופי תאורה ואלמנטים נוספים, כל אלה משפרים משמעותית את חזות הדירה ומציגים בפני הקונים דירה שהיא נעימה, אסתטית ומושקעת יותר. דירה שנעים להתגורר בה, בין אם זו דירה למכירה ובין אם להשכרה. הדבר מוביל לביקוש רב יותר ולעלייה בערכה. סוג נוסף של השבחת נכס מתייחס דווקא לחלקה החיצוני של הדירה. פיתוח הגינה והשקעה בחזות המרחב החיצוני מעלים את ערך הנכס ויכולים להשפיע רבות על הנראות הכוללת. זה יכול להיות שתילת צמחים וארגון מחודש של החצר, זה יכול להיות סידור השבילים ותשתיות תאורה, וזה גם יכול להיות בנייה של דק ואפילו התקנת פרגולה למרפסת הצמודה.

מה חשוב לבדוק לפני שיוצאים לדרך ומתחילים בהליך השבחת הכנס

אם החלטתם שזה הכיוון, חשוב מאד שתבדקו מהו שווי הנכסים שבסביבה שלכם. אם הנכס שלכם ישן מאד או לא מתוחזק, בחנו נכסים בסביבה הקרובה שלכם, כאלה שהם מתוחזקים ושמורים כהלכה. מעבר לכך, כדאי לכם גם לשקול להיעזר בשמאי כדי לבדוק את שווי הנכס וכמובן לפנות לקבלן המתמחה בכך. מחיר ריאלי הוא פקטור שאסור להתעלם ממנו, ועליו משפיעים לא מעט פרמטרים. הביקוש באותו אזור שבו נמצא הנכס, שטח הדירה וכמובן גם מצבה. הקו המנחה להשבחה הוא מידת הפוטנציאל שיש לנכס הקיים וכן שאר הפרמטרים הקשורים לסביבה כולה ולא רק לדירה עצמה. התייחסות למחירי דירות משופצות באותו אזור חשובה מאד והיא תעזור לכם לחשב את הרווח שלכם, הן לפני הליך ההשבחה והשיפוץ, והן אחריו. אותו סכום שקיבלתם הוא הברוטו שממנו יהיה עליכם להחסיר את עלות השיפוץ, כאשר העלות הזו עשויה להשתנות בהתאם למצבה של הדירה ואתגרים נוספים, שיצוצו בדרך. לכל אלה חשוב מאד להוסיף מצבים לא צפויים, הוצאות נוספות שלעיתים כלל לא נלקחו בחשבון וגם עיכובים מסוימים.

כיצד מתנהל הליך של השבחת נכסים ומה הוא כולל במסגרתו

כדי להעלות את ערך הדירה ולהצליח למכור או להשכיר אותה בקלות חשוב לבצע את פעולות השדרוג המוצעות מעלה. מדובר בהשבחה שהיא אקטיבית, שכן היא מצריכה מאתנו, המוכרים, שורה ארוכה של פעולות כדי להעלות את הנכס ולשדרגו. במקרים בהם מדובר בנכס ישן ומוזנח מאד, פעולות השדרוג הללו הכרחיות והן יכולות לכלול שורה ארוכה מאד של פעולות. רגע לפני שיוצאים לדרך, חשוב מאד להיעזר בשירותיו של קבלן שיפוצים מקצועי לצורך בחינת הנכס ובדיקת כלל האפשרויות הרלוונטיות לו. כאשר יודעים מהו ערך הנכס הנתון, עוד לפני השיפוץ, אפשר להיערך בהתאם ולפעול לטובת העלאת הערך שלו. קבלנים מקצועיים ומנוסים יודעים באילו חלקים של המבנה כדאי להתמקד, איזה שיפוץ יהיה הנכון ביותר עבורו וגם איך לבצע את כל פעולות השדרוג החשובות הללו כדי ליצור מרחב נעים למגורים (או לעבודה, אם מדובר במשרד, למשל).

למי צריך לפנות כדי להשביח נכס

אם יש לכם נכס שאתם רוצים לשפץ לפני מכירה או השכרה, תוכלו להיעזר בקבלני שיפוצים המתמחים בכך. קבלן שיפוצים, המתמחה בהשבחת נכסים, יידע להתמודד עם אתגרי השיפוץ הלא פשוטים ולהציע ללקוחותיו את המענה המתאים. חשוב מאד לוודא שמדובר בקבלן בעל ניסיון בתחום זה וגם לפנות אל לקוחות קודמים כדי לשמוע מהם על מידת שביעת הרצון מעבודת ההשבחה שבוצעה.

רוצים להשביח את הנכס שלכם רגע לפני המכירה? חשוב לכם שהליך זה יתבצע כהלכה? טולבוקס היא הכתובת הנכונה. בטולבוקס מעמידים לרשותכם את הפתרונות המתאימים כדי שתוכלו ליהנות מנכס בערך גבוה יותר תודות לשדרוגו ושיפוצו. לפרטים אודות שירותי השבחת הנכסים שלנו, כמו גם שירותים אחרים, צרו אתנו קשר בטלפון 03-6862278 נשמח לעמוד לרשותכם.

אנחנו כאן לשירותכם !
שירות בעלי מקצוע בפריסה ארצית

מלאו את הפרטים מטה, ואנו מתחייבים למענה מהיר במיוחד 

טולבוקס – כאן לשירותכם

להתחלת שיחה
איך אפשר לעזור?
היי, כאן שלומי מאתר טולבוקס.
איך אפשר לעזור?
דילוג לתוכן