מוקד טולבוקס-נווה-עופרים

שירות בעלי מקצוע בפריסה ארצית

התקנת מעלית לבית

החיים עלולים להפתיע אתכם מכיוונים לא צפויים. למרבה הצער, אנשים רבים נאלצים לשנות את כל אורחות חייהם עקב תאונה או מחלה שפקדה אותם, וכל מה שהיה מוכר ונלקח כמובן מאליו הופך להיות עבורם נחלת העבר.

כאשר אדם מבוגר, אדם שסובל מנכות או ממחלה ניוונית כלשהי מתחיל לאבד את שיווי המשקל, להראות סימנים של חוסר יציבות או לאבד את היכולת לעלות ולרדת במדרגות ביתו, מתחיל להתעורר החשש לביטחונו, ויחד עם החשש הזה מתעוררים גם לבטים שונים. האם הוא ייאלץ לעבור לדירה אחרת, כיצד במצבו יצליח להתמודד עם השינוי, האם השינוי הזה נכון עבורו, מה באשר ליתר דיירי הבית ועוד.

הופכים את הבית למקום בטוח

אין ספק שנכות, מגבלה, מחלה או זקנה דורשים התאמה של הבית לצרכיו השונים של האדם, שנבצר ממנו לתפקד בצורה נורמטיבית או שמתקשה להתנהל באופן עצמאי, החל משיפוץ חדר הרחצה והחלפת הרהיטים, דרך הרחבת פתחי החדרים ועד לתליית ידיות תמיכה והתקנת לחצני מצוקה. בעוד ניתן לערוך את כל השינויים הללו כמעט בכל דירה, ואף לקבל סיוע שמציע משרד השיכון למי שעומד בקריטריונים, בבתים שבהם יש מפלסים שונים כמו דירות קרקע, דופלקסים, פנטהאוזים וכדו’ החשש עבור מי שמצליחים להתנייד רק באמצעות כיסא גלגלים אף גדול יותר, מה שמוביל להתקנת מעלית או מעלון, שגם מאפשרת להם להתנהל באופן עצמאי וגם שומרת על הבטיחות והביטחון שלהם.

מעלונים לנכים – עולים ויורדים בבית בקלות ובבטחה

מעלונים הם משטחים שנעים אנכית או בתנועה סיבובית. קיימים מגוון סוגים של מעלונים, חלקם מיועדים לשאת את האדם באמצעות כיסא שמותקן על גביהם, ואילו אחרים עשויים ממשטח שטוח עם מעקה בטיחות, שמיועד לשאת כיסא גלגלים.

יתרונם של המעלונים הוא בהנגשת מתחמי פעילות וחללים נוספים בבית. התקנתם אינה דורשת הכנה מקדימה, הם עמידים בפני מזג האוויר, קל להשתמש בהם ונוח לתפעל אותם באופן עצמאי.

קיימים 3 סוגים של מעלונים:

  1. מעלון משופע – מעלון שמותקן לצד המדרגות יחד עם ידית אחיזה, ומאפשר לעלות עליו עם כיסא גלגלים כדי לעלות או לרדת מדרגות. מדרגון מסוג זה מציע מספר שיטות הפעלה, בחירת מידה למשטח ההפעלה, בחירת צבע ועוד.
  2. אנכון – האנכון הוא מעלון משטח אנכי, שמזכיר מעט מעלית, אך לא מצריך שטח נוסף עבור התקנת פיר. האנכון מורכב מ – 3 חלקים: המשטח שנושא את האדם שנעזר בו, מסילות המעלון ויחידת מנוע פנימית. הוא נע בין שתי נקודות אנכיות, שהמרחק ביניהן לא עולה על 4 מטרים וניתן להזמינו ב – 2 דגמים: עם תורן להרמה או עם מערכת מספריים להרמה. כדי להתאים את האנכון באופן אידאלי לחלל חשוב להתייעץ עם חברה שמתמחה בהתקנת מעלונים מסוגים שונים.
  3. מעלון משופע כיסא – מעלון שמורכב מכיסא, שנע באמצעות מסילות שמותקנות על גרם המדרגות. הוא מופעל באמצעות מצבר ולכן שמיש גם בעת הפסקת חשמל, השימוש בו קל ופשוט וניתן להזמינו ב – 2 דגמים: עבור גרם מדרגות ישר או עבור גרם מדרגות מעוקל.

מעליות ביתיות לנכים – עיצוב, אוטומציה ובטיחות ברמה הגבוהה ביותר

מעליות לנכים מיועדות לבתי מגורים ונותנות מענה מושלם למי שזקוק לעלות או לרדת מדרגות בביתו בצורה בטוחה. יתרונן של המעליות בא לידי ביטוי הן באפשרויות הפעלה נרחבות והן במראה האסתטי שלהן, שכן ניתן לעצב כיום מעליות במגוון עיצובים, שישמרו על מראה נקי וישתלבו בעיצוב החלל. בעת התקנת מעליות לנכים חשוב להתחשב במיקום המעלית, שכן היא מצריכה שטח רחב יותר ביחס למעלון ואת הצורך בחיבורי החשמל.

המעליות מאפשרות פונקציונליות ובטיחות ברמה גבוהה על ידי דלתות עם פתיחה וסגירה אוטומטית, אך הן מצריכות התקנת פיר מתאים, ולא תמיד מתאפשר לעשות זאת. במקרים אלו המעלון יקבל עדיפות על פני המעלית.

התקנת מעליות ומעלונים בבית מאפשרת לחיות חיים נורמטיביים ככל שניתן. על ידי התאמת המתקן לצורכי הדייר ניתן להבטיח לו תנועה חופשית בין כל מפלסי הבית ולאפשר לו עצמאות מלאה. התקנת מעליות ומעלונים למעשה מתאימה את הבית אליכם, ולא להפך.

רגע לפני שרוכשים מעלון או מעלית ביתית

מעלונים ומעליות צריכים לשאת בתו תקן הנגישות הישראלי באופן מלא. ברכישתם ובהתקנתם חשוב לדאוג שליתר דיירי הבית יישאר מרחב תנועה, ושהמתקנים שנועדו לאפשר מעבר לבעל המוגבלות, לא יגבילו אותם.

חוק הנגישות בישראל

המודעות לנגישות עלתה מאוד בעשור האחרון בישראל, ואפשרה חקיקת חוקים עבור בעלי מוגבלויות ונכים, שיסייעו להם להתנהל באופן עצמאי גם במוסדות ציבוריים, במקומות עבודה וכדו’. במדינת ישראל הכרחי להתקין מעליות בבניינים ורמפות עבור גישה נוחה למבנים. למעשה בניינים, שאין בהם גישה נוחה לנכים עובר על החוק, ועבירה זו נחשבת לעבירה חמורה.

חברת טולבוקס מתמחה בהתקנת מעליות ומעלונים לנכים ולבעלי מוגבלויות הן בבתים פרטיים והן במבנים ציבוריים. אנו מתמחים בהנגשת מבנים, ולכן מבטיחים לדאוג לכל אספקט שיש לקחת בחשבון ולהבטיח בטיחות ברמה הגבוהה ביותר.

 

 

מוקד טולבוקס – נווה עופרים | שירות בעלי מקצוע בפריסה ארצית

שיתוף מהיר בערוצים נבחרים…

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

פרסומים ושירותים נוספים לשירותכם…

עבודות בינוי ואחזקה טולבוקס
תיקונים לבית

תיקונים לבית

החשיבות של תחזוקת הבית ותיקונים לבית על ידי אנשי מקצוע האחריות על תחזוקת הנכס בדרך כלל נופלת על בעליו. בין אם אתם מתגוררים בנכס שבבעלותכם,

קרא עוד »
בעלי מקצוע מוקד טולבוקס נווה עופרים tool-box.co.il
בעלי מקצוע

בעלי מקצוע מומלצים – לבחור נכון

בחיפוש אחר בעלי מקצוע מומלצים אנשים נוטים לבחור מהר מדי במישהו שהמליץ עליו מכר או קרוב משפחה, ולא מעט קורה, שנוחלים אכזבה. אף על פי

קרא עוד »
נגישות והתאמת בתים לבעלי צרכים ומוגבליות
הנגשה

התקנת מעלית לבית

החיים עלולים להפתיע אתכם מכיוונים לא צפויים. למרבה הצער, אנשים רבים נאלצים לשנות את כל אורחות חייהם עקב תאונה או מחלה שפקדה אותם, וכל מה

קרא עוד »
מעלית נגישות נגישות והתאמת בתים לבעלי צרכים ומוגבליות
הנגשה

הנגשת בית לנכה או בעל מוגבלות

בית נגיש שמותאם לצרכים של בעל מוגבלות שמתגורר בו נועד להפוך את הסביבה הטבעית שלו לבטוחה ונוחה ככל האפשר, ובכך למנוע סכנות, להפחית את הסיכוי

קרא עוד »
הנדימן נגישות והתאמת בתים לבעלי צרכים ומוגבליות
בעלי מקצוע

בעלי מקצוע מומלצים

איתור אנשי מקצוע הפך ממש קל ומהיר הודות לרשת האינטרנט, שבלחיצת כפתור מציגה מבחר מומחים בכל תחום, אבל אליה וקוץ בה, מכיוון שבעידן שבו כל

קרא עוד »
איתור-ותיקון-נזילות---מוקד-טולבוקס-נווה-עופרים
איתור נזילות

אינסטלציה, איתור ותיקון נזילות

אינסטלציה, איתור ותיקון נזילות בכל הקשור לאינסטלציה ולתשתיות מים וביוב, אסור לזלזל בחשיבותו של אבחון מדויק. אם תסתפקו באולי או על יד, כנראה שתשלמו על

קרא עוד »

אנו חוגגים שביעות רצון גבוהה במיוחד, נשמח לשרת גם אתכם נאמנה- מהיום להיום !

אנחנו כאן לשירותכם !
מוקד שירות בעלי מקצוע בפריסה ארצית

מלאו את הפרטים מטה, ואנו מתחייבים למענה מהיר במיוחד

TOOL-BOX – Time go get things done !