שיפוץ דירה

שיפוץ דירה מצריך קודם כל תכנון .במאמר זה ננסה להביא בפניכם את כל הגורמים הרלוונטיים החשובים שבעזרתם תוכלו לתכנן את שיפוץ דירתכם בצורה נכונה.

1. תובנה ראשונה שיפוץ הדירה יכול להיות משתלם ולעלות את ערך הנכס שלכם לפעמים בעשרות אחוזים מכיוון שהוא משביח את הנכס .

2. תובנה שנייה לפעמים ישנם בעיות בדירה שחוזרות על עצמם כגון : סדקים .צנרת נוזלת ,תכנון לא נכון של חדר אמבטיה כשתוצאה מכך כל הזמן על הקירות נוצר עובש ועוד..

 3. תובנה שלישית שינויים שתמיד רציתם לעשות במקומות ספיציפים ניתן לאגד ולעשות בפעם אחת.

לדוגמא :מיקום מוצרי החשמל במטבח לא מתאים לכם ולא משרת אתכם בזמן הכנת האוכל .או פתיחת חלון בחדר כדי שייכנס אור טבעי כל אלה ועוד .. יכולים להוות גורם לשיפוץ דירתכם .

אלו הם הסיבות וישנם עוד המון .לכן מאחר וכבר נפלה בליבכם ההחלטה לשפץ אנחנו נמנה את הדרכים לעבור את זה בשלום !! עד כמה שניתן …

 שתי מילים חשובות "תכנון מוקדם " יביאו אותכם לשם אם כמה שפחות תקלות בדרך 

שלבים בתכנון מוקדם .שלב ראשון שרטוט הדירה על גבי נייר הכולל מידות ופתחים כגון חלונות ודלתות . בשרטוט עצמו חשבו את גודל הדירה הכללי ורשמו את גודל החדרים גם בשרטוט החדר וגם כנתון למטה בשרטוט .בצורה כזו תהיה לכם תמונה מלאה על הדירה שלכם ואחר כך מכאן יהיה ניתן להשליך על כמויות שתצטרכו של צבע ואריחי קרמיקה וריצוף בהמשך נדבר על כך .. 

כמה אתגרים בדרך שלכם שצריכים להביא בחשבון במידה ואתם רוצים להוסיף חדר בבניה חדשה או מרפסת תצטרכו לשקול את אישור השכנים בתור התחלה, אבל יש גם נושא האישורים של הגורמים הרלוונטיים כגון עירייה .כמו כן במידה ומדובר בתוספת בנייה תצטרכו אדריכל או ארכיטקט כדי שתוכלו גם לקבל אישור בנייה להלן מצורף לינק לאתר "מנהל התיכנון בנושא אישורי בנייה " 

השלב הבא קבעו את התקציב שלכם .כלל חשוב  מה שאתם תוציאו על השיפוץ יהיה תלוי במה שאתם רוצים לעשות לדוגמא . אם אתה רוצים לשפץ את המטבח למשל וליצור חלל גדול יותר, תצטרכו להתייעץ עם מעצבים כדי להבין מה ניתן לעשות. " כלל אצבע פשוט הוא לבסס את התקציב שלכם על השטח המרובע של דירתכם.  1000 ש"ח למ"ר לדוגמא או סכום אחר איתו תוכלו לחיות. קחו בחשבון את הפרויקט כולו כולל תאורה, חשמל, ריצוף, מכשירי חשמל, מעט עבודה מבנית, אנשי מקצוע וקישוט. ואז קחו את הנתון הזה ובצעו התאמות שיתאימו. אתם יכולים לבחור חומרים שונים בהתאם לסדרי העדיפויות שלכם. לדוגמא, השקעה בצבע באיכות טובה מבטיחה אריכות ימים,יש לקחת בחשבון בין היתר דברים שמשפיעים מאוד על התקציב בשני אופנים לדוגמא מטבח או חדר אמבטיה יכולים להשתנות מאוד בין אפשרויות בחירה של איקאה במחיר סביר .או לעיצובים מותאמים אישית מתקדמים. כמו מטבח מעוצב מנגר. או מאחת החברות המובילות. או כלים סניטריים של חברות מובילות לחדרי אמבטיה .לכן הכנת תוכנית מפת דרכים הינה מכרעת בכדי להפוך את מסע השיפוצים שלכם לחלק וגם לחסכוני בזמן. "אתם לא רוצים שום הפתעות" . חשבו על מה אתם מנסים להשיג בשיפוץ הזה . הרכיבו תיקיה עם חוברות של ספקים, ודוגמאות של העדפות הצבע והחומר שלך. יש סדר הגיוני שבו יש לבצע עבודות שיפוצים. "סטו מהתקדמות זו וייתכן שתצטרכו לבטל את העבודה המושלמת כדי להתמודד עם תיקונים ושיפורים בסיסיים. בניית קירות  פנימיים, תקון רצפות , חיפויי דלתות, חלונות ,תקון אינסטלציה וחשמל. לכן בשלב זה לאחר שהחלטתם מהו תקציב ומה החזון שלכם לדירה המושלמת שלכם ניתן להתקדם "לשלב איתור קבלן שיפוצים מבצע" 

שקול בחשיבתו באם השיפוץ יצליח או לא .

תעשו שיעורי בית על הקבלן שאתם רוצים לקחת דבר ראשון בדקו אם הקבלן מופיע כקבלן רשום "בפנקס הקבלנים" דבר שני חפשו המלצות גלשו לאתר הקבלן חפשו תמונות של עבודות שבוצעו כבר .כמו כן קבלן רשום מציע דבר שני בחשיבותו שכמעט כולם מתעלמים ממנו והוא ביטוח נזק משני לצד ג כתוצאה מהעבודות בדירתכם .וקרו המקרים שקבלנים התנערו מבעיה זו וההוצאות נפלו על בעל הדירה המשפצת לכן חשוב שתבדקו את הנושא הזה גם .לאחר שהחלטתם על קבלן מבצע מגיע שלב הצעת המחיר ושיתוף הקבלן בכל הנוגע לחזון שלכם .מאחר והקבלן הוא איש מקצוע מיומן הוא גם יידע לאיזה רישיונות בנייה אתם צריכים ואם בכלל או   על מנת לשקול שינויים מבניים אם בכלל .קבלן מבצע טוב יידע לבצע את מכלול השיפוץ כולו הכולל אינסטלציה, חשמל, בינוי ,בנוסף לעבוד צמוד עם האדריכל שבחרתם .כמ וכן קחו בחשבון שקבלן עם ניסיון רב ומוניטין יגבה יותר על השיפוץ .השוו זואות למסעדה טובה לדוגמא שם האוכל לא רק טוב אלא מעולה ואתם נהנים מכל רגע .

בשיפוץ שם המשחק הוא איך נראה הגמר הסופי 

אמר שפינוזה " אלוהים נמצא בפרטים הקטנים " וצדק .כי אחרי שהוצאתם המון כסף אתם לא רוצים לראות סדקים או גימור ריצוף לא תואם בחיבורים שלו או נזילות צבע .או חלילה קיר עקום .

 

לאחר שהתייעצתם עם קבלן קבלו הצעת מחיר כתובה עם סעיפים על כל מה שסוכם לבצע הכולל לוחות זמנים קבועים לסוף השיפוץ כולו כמו כן איך יתבצע התשלום לפי התקדמות השיפוץ ואיזה תשלום על תחילת העבודה .הצעת מחיר זו נחשבת כחוזה רשום בינכם לבין הקבלן המבצע ובמקרה הכי גרוע תשמש אותכם בבית המשפט כמסמך קביל .פרט חשוב במידה ובמהלך השיפוץ נתגלתה בעיה המצריכה תוספת כמו החלפת קו צנרת או קידוח בבטון מזוין הקפידו לקבל  שוב הצעת מחיר כתובה מהקבלן הכוללת שוב לוחות זמנים קבועים לביצוע השינויים הנ"ל והמחיר שסוכם.

חברת "טולבוקוס שיפוצים ואחזקה " מאחלים לכם בהצלחה בשיפוץ דירתכם נשמח לעמוד לשירותכם בכל שאלה ופנייה להצעות מחיר 

 
 
 
 

טולבוקס שיפוצים ואחזקה

שירות בעלי מקצוע בפריסה ארצית

דילוג לתוכן