פתיחת סתימות בפתח תקווה

 

סתימה בשירותים, בכיור במטבח או בזה שבחדר הרחצה, מעידה על בעיה מסוימת במערכת האינסטלציה. זו יכולה להיות בעיה פשוטה שקל לטפל בה, וזו יכולה להיות בעיה מורכבת בהרבה, שייתכן וקשורה אפילו למערכת הביוב כולה. פתיחת סתימות בפתח תקווה היא משימה לאנשי מקצוע מנוסים ומיומנים, לאינסטלטורים שיודעים לזהות את מקור הסתימה ולהציע את הפתרון הנדרש בהתאם. טיפול חובבני מדי עשוי לגרום לנזקים קשים וגם להחמרת המצב ושימוש בפתרונות שאינם נכונים לבעיה יכול גם הוא לגרום לקושי ואפילו להרחבת אותה סתימה. יש לא מעט סימנים המעידים על הימצאות סתימה וגם סיבות שונות לה. לשמחתנו, הסימנים האלה ברורים ומופיעים בשלבים מוקדמים, ולכן כבר עם זיהוים כדאי למהר ולשחרר אותה.

מתי כדאי להזמין שירותי פתיחת סתימות בפתח תקווה?

הזמנת שירותי פתיחת סתימות בפתח תקווה יכולה להתאים בכמה מצבים. אלו יכולות להיות סתימות קלות מאד, בשל הצטברות של שיער, למשל ואלו יכולות להיות, כאמור, סתימות מורכבות בביוב. כבר כשמתחילים להריח ריחות לא נעימים העולים מהשירותים או מהכיור, ייתכן שמדובר בסתימה וזה הזמן להזמין אינסטלטור שיבדוק את העניין ויבחן מהי הסיבה לכך.

ריחות לא נעימים מהביוב הם אחד הסימנים המוכרים לנו וגם בין הנפוצים המעידים על סתימה שהיא מורכבת מאד, כזו שלא פשוט לפתוח אותה, ובייחוד לא באופן ידני וגם לא עצמאית. הזמנה של אינסטלטור צריכה להיעשות גם במצבים בהם מבחינים כי המים עולים בשירותים (לאחר שמורידים אותם) וגם כאשר הם יורדים לאיטם בכיור.

הצפה בחצר או אפילו בבית היא סימן מובהק לסתימה, ובייחוד סתימה בביוב שהיא מורכבת מאד. אם נתקלתם בסתימה שנפתרה לבד ולאחר תקופה קצרה היא חוזרת על עצמה, כנראה שמדובר בבעיה חמורה בהרבה מכפי שחשבתם. ייתכנו סימנים נוספים, אך אלה, המוזכרים מעלה, הם בין הנפוצים שרומזים לנו שיש בעיה המצריכה מענה מהיר.

מדוע נגרמות סתימות בפתח תקווה?

יש לא מעט סיבות לסתימות בבית הפרטי, בבניין המשותף שבו מתגוררים או אפילו במערכת הביוב השכונתית. מערכת הביוב שלנו מושכת אליה לא מעט לכלוכים וזיהומים, המגיעים אליה ללא הפסקה. שורשים של עצים, החודרים ישירות אל הצנרת, הם סיבה מוכרת לסתימה, וגם בעיה שהיא מורכבת במיוחד. סיבות נוספות הן הצטברות של מגבונים לחים שאותם זורקים אל האסלה, סבון שמתקשה עם הזמן במערכת הביוב, בטון, אבנים שמגיעות מבחוץ ולכלוכים אחרים שגורמים לסתימה.

את מרבית הסתימות לא ניתן למנוע, כלומר, מהרגע שבו הצטברו במערכת הביוב מגבונים לחים ולכלוכים שונים, הרי שהסיכוי שתיווצר סתימה היא גבוהה במיוחד. יחד עם זאת, אפשר להקדיש לעניין תשומת לב ולדאוג שלא להשליך פסולת שאיננה אמורה להגיע אל הביוב וגם לדאוג ולשמר את האזור הקרוב לפתחי הניקוז נקי ככל שניתן.

האם אפשר לפתוח סתימות לבד, ובאילו נסיבות?

ישנם מצבים בהם פתיחת סתימות באופן עצמאי היא אפשרית, אך כל זאת בתנאי, כמובן שיש לכם את הכלים, הזמן וגם את הידע ואת הניסיון להתמודד עם המשימה. פעמים רבות אפשר לשחרר את הסתימה בבית או במשרד, שבו עובדים, ובייחוד כאשר מדובר בסתימה פשוטה. ניתן לעשות זאת בעזרת פומפה, למשל, או אפילו צינור קפיץ שיכול לשחרר סתימות לא רציניות.

ישנן גם תמיסות מיוחדות שעוזרות לפתוח סתימות קלות, אך חשוב לדאוג לפעול איתן בצורה בטוחה ולקרוא את הוראות השימוש בתשומת לב רבה. הדבר אפשרי לרוב כשהסתימות נוצרות בשל שערות או לכלוך שקל מאד לאתר ולתפוס אותו כדי לשחרר במהירות את אותה הסתימה.

באילו אמצעים נעזר אינסטלטור המציע שירותי פתיחת סתימות בפתח תקווה?

שירותי פתיחת סתימות בפתח תקווה, שאותם מציעים אינסטלטורים מקצועיים, הם פתרון בהם לא ניתן לפתוח את הסתימה באופן עצמאי. כאשר ניסיתם לפתוח את הסתימה בעצמכם ולא הצלחתם, או שאולי אתם אינכם מיומנים או מנוסים מספיק כדי להתמודד עם זה לבד, זה הזמן להזמין את המקצוענים.

אינסטלטור מנוסה מחזיק ברשותו את כל המכשור המתקדם הנדרש לטיפול בבעיה והוא יידע גם לזהות במהירות את מקור הסתימה. לאחר שזיהה זאת, ישתמש בפתרונות העומדים לרשותו ובכלים המסייעים לו בפתיחתה. כמובן שיש לוודא שמזמינים בעל מקצוע עם רקע בתחום, עם ניסיון וגם כזה שהוא אמין מאד.

באילו מצבים שימוש ביובית הוא הפתרון המתאים לצורך פתיחת הסתימה?

ישנם סוגים שונים של סתימות, כאמור, והן יכולות להופיע גם במקומות שונים במערכת האינסטלציה בבית או במערכת הביוב המקומית. סתימות מורכבות, שלא מצליחים לשחרר באמצעים פשוטים או באופן ידני, ניתנות לשחרור בעזרת ביובית. הביובית היא כמעין משאית, המסוגלת לבצע תהליך של שאיבת הלכלוך וכל אותם גורמים שהצטברו בביוב וגרמו לסתימה וכן שטיפה יסודית העוזרת לנקות את הצנרת ולסלק שאריות לא רצויות.

משתמשים בביובית במקרים של חדירת שורשים אל הצנרת, מגבונים לחים, שמן, שאריות של סבון שהתקשה, אבנים וגם בטון שגרמו לסתימה משמעותית בצנרת, בין אם היא בנקודה אחת ובין אם היא בכמה מוקדים שונים.

כיצד משתמשים בביובית ואיך זה עובד בפועל, בשטח עצמו?

הביובית נכנסת לתמונה, כאמור, כאשר שום פתרון איננו עובד ומצליח לשחרר את הסתימה. הביובית היא, כפי שציינו מעלה, משאית קטנה או כבדה, שעליה מיכל גדול, שמטרתו לאגור נוזלים. בנוסך למיכל זה ישנן שתי מערכות, הפועלות תוך כדי העבודה. המערכת הראשונה אחראית על שאיבת הנוזלים וכל האלמנטים האחרים שנמצאים באותה צנרת, ואילו המערכת השנייה אחראית על הזרמת מים בלחץ. מטרתה הראשונית של הביובית היא לרוקן את מי השופכין ולשאוב את כל הלכלוך והנוזלים את תוך המיכל שבשמאית.

בשלב הבא, מכניסים מצלמה תרמית מיוחדת, המגיעה ישירות אל הצנרת ומצלמת אותה. כך אפשר לאתר את הסתימה ולפעול בהתאם כדי לשחרר אותה. השלב הבא כולל הזרמה של מים, בעוצמה כזו המסוגלת לחתוך גופים שונים ואפילו שורשים. לעיתים ניתן להגיע לעוצמה גבוהה במיוחד, המצליחה לחתוך אפילו שורשים עבים מאד. באופן הזה מצליחים לפתוח את הסתימה בהדרגה ולאחר מכן ממשיכים לשלב הבא.

כאן, בשלב הזה, מזרימים שוב מים אל הצנרת כדי להרחיק את כל הלכלוך המרוסק מהצנרת הקיימת ולנקות את דפנותיה מכל הלכלוך שנדבק אליה. במידת הצורך, מצלמים שוב את הצנרת ולכל אורכה כדי לבדוק את מצבה (האם היא שבורה או הרוסה) ובמידת הצורך בונים חלקים ממנה או את כולה מחדש. בביובית משתמשים הן לניקוי מערכות ביוב מקומיות קטנות והן לצרכי ניקוי מערכות ביוב גדולות, מסועפות ומורכבות במיוחד.

מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים שירותי פתיחת סתימות בפתח תקווה?

במידה ומעוניינים להזמין אינסטלטור המחזיק ברשותו ביובית במקרים של סתימות קשות ומציע שירותי פתיחת סתימות בפתח תקווה, חשוב לוודא כמה פרמטרים מראש כדי להבטיח פתרון מתאים. וותק וניסיון במקרים כאלה הם הכרחיים, שכן הם מעידים על מידת יכולתו של האינסטלטור להתמודד בהצלחה עם האתגר.

מכיוון שלא כל אינסטלטור משתמש בביובית, אם מדובר בסתימה חמורה, יש לבדוק איתו מראש אילו אמצעים עומדים ברשותו והאם, בעזרת הכלים שלו, יוכל לשחרר את הסתימה. זמינות גם היא פרמטר שיש לקחת בחשבון, שכן לעיתים מופיעות הסתימות, או שלל התופעות הנלוות להן (כולל הצפות) בשעות לא צפויות וגם בסופי השבוע. אינסטלטור שמציע לכם זמינות של 24/7 הוא הכתובת הנכונה.

מתגוררים בפתח תקווה וזיהיתם סתימה בבית או במערכת הביוב עצמה? זקוקים לאינסטלטור מקצועי, מנוסה ומיומן שיגיע אליכם כדי לטפל בבעיה? טולבוקס היא המקום הנכון לפנות אליו. בטולבוקס מעמידים לרשותכם אינסטלטורים מנוסים מאד בפריסה ארצית, כולל בפתח תקווה, שישמחו לספק לכם את הפתרון הנדרש בתוך זמן קצר, ובזמינות של 24/7. לפרטים אודות שירותי האינסטלציה הרלוונטיים לכם, צרו אתנו קשר בטלפון 03-6862278 נשמח לעמוד לרשותכם.

 

להתחלת שיחה
איך אפשר לעזור?
היי, כאן שלומי מאתר טולבוקס.
איך אפשר לעזור?
דילוג לתוכן