שיפוץ בתים

הבית שלנו, הוא, אמנם, אותו מבנה פיזי שאליו אנחנו שבים בכל יום, לאחר שעבדנו, היינו בסבב הסידורים או יצאנו לקניות, אבל, יותר מכך, "בית", במובן הנפשי, הוא הרבה יותר מאשר אותו מבנה בעל קירות ודלת שאליו אנחנו חוזרים. בית, במובן הנפשי שלו, הוא המקום הבטוח שלנו, אותו מקום בו אנחנו יכולים להיות מי שאנחנו, ללא כל מסכות, במצב הכי נינוח ורגוע שלנו.

לכן, השאיפה של כל אדם תהיה לחיות בבית שהוא נוח לו אישית ומסודר ומאורגן על פי העדפותיו. על מנת לשפר את מצבו של הבית ולהביאו קרוב ככל האפשר למה שאנחנו חושקים בו ורואים בו את בית החלומות שלנו, לפעמים, נצטרך לנקוט בדרך של שיפוץ בתים – שיפוצים נקודתיים או כלליים שמטרתם להפוך את החללים למרווחים ולמתאימים בדיוק לצרכים שלנו. לפני שאנחנו מרחיבים יותר על שיפוצים לבתים פרטיים, חשוב לציין, כי שיפוץ בתים הוא עניין הדורש מקצועיות, ולכן, חשוב לפנות, אך ורק, לחברת שיפוצים מקצועית ומנוסה, המתמחה בשיפוצים לבתים פרטיים, ולא להסתפק בחברת שיפוצים כללית.

 

שיפוץ בתים – מתי רצוי (וכדאי) לשפץ את הבית?

לא מעט אנשים שואלים מהו הזמן המתאים ביותר בשנה לבצע עבודות שיפוץ בבית. התשובה הישראלית, היא ללא כל צל של ספק, עונת הקיץ, שכן האקלים הישראלי החם משתף פעולה עם השיפוץ ומסייע לייבושם של החומרים השונים בהם משתמשת חברת השיפוץ בעת ביצוע השיפוץ:

אם, למשל, קיימות נזילות מים שמקורן בתקרה או בחלונות, ברור מאליו כי בלתי אפשרי יהיה לטפל בהן במהלך עונת החורף, הן בשל הגשמים הבלתי פוסקים והן בשל חוסר הטעם בניסיון לייבש את הנזילות במזג האוויר הרטוב.

מרבית האנשים המשפצים בתים, מעדיפים לעשות זאת בעונת הקיץ, מכיוון שקל להם יותר לעזוב את הבית ולצאת לחופשה, כשהם משאירים את ביתם בשיפוץ ממושך, ולחזור, בסיום החופשה, אל בית משופץ וגמור שממתין להם.

בעונת הקיץ, באופן טבעי, קל יותר לאוורר את הבית במהלך השיפוצים מריחות שונים של חומרים המשמשים את חברת השיפוצים המהלך השיפוץ, שכן, לפעמים, במהלך השיפוץ, אנשי המקצוע משתמשים בחומרים כימיים שריחם אינו נעים והם עלולים להיות גם מסוכנים לנשימה.

אף את נושא האבק הנוצר כתוצאה מהשיפוץ חשוב להביא בחשבון, וזאת, מאחר ובעונת החורף, לא תמיד מזג האוויר מאפשר את פתיחת חלונות הבית, ונשימת אבק השיפוצים עלול לגרום ללא מעט בעיות נשימה אצל ילדים, קשישים ואצל אנשים שריאותיהם רגישות.

גם הורים לילדים, לדוגמה, יעדיפו לבצע שיפוץ בתים במהלך חופשת הקיץ, באופן שהשיפוץ הרועש והמלכלך לא יפריע לאורח החיים התקין של הילדים, ליכולתם להכין את שיעורי הבית וליכולת שלהם לנהל אורח חיים שגרתי ותקין.

 

עבודות שיפוצים לבתים פרטיים – מה עשויות לכלול?

מרבית השיפוצים המבוצעים בישראל מוגדרים כשיפוצים נקודתיים וחלקיים, כששיפוץ חדר האמבטיה נחשב לשכיח והמבוקש מכולם, מיד לאחריו מגיע שיפוץ המטבח.

עבודות שיפוצים לבתים פרטיים הן, למעשה, ההגדרה הכוללת תחתיה את כל סוגי עבודות ומלאכות השיפוץ שמחייבות מצד המבצע אותן ידע מקצועי נרחב. במקרים כאלה, קבלני השיפוץ יצטרכו לבצע עבודות שיפוץ שונות הנוגעות לתשתיות הקיימות בבית, כדוגמת מערכות החשמל והאינסטלציה. כמו כן, לרוב, עבודות שיפוץ כאלה תכלנה בתוכן שינויים תכנוניים שיבוצעו על פי התוכנית האדריכלית ועבודות שיפוץ שמשלבות את ההתייחסות הנקודתית לצרכים העיצוביים שבתוכנית עיצוב פנים עפ"י סגנון עיצובי שמועדף על ידי הלקוחות.

עבודות שיפוץ בתים מורכבות קיימות גם בתהליכי שיפוץ דירות ובתהליכי שיפוץ בניינים משותפים, פרויקטים, שבמסגרתם נדרשת ההתייחסות הפרטנית לתוכנית האדריכלית של המבנה, כמו גם לכל אחת מהדירות הקיימות בו.

 

עבודות התשתית כחלק מתהליכי שיפוצים לבתים פרטיים – מה חשוב לדעת?

בכל תהליך שיפוץ של בית או דירה שבמסגרתו עתידים להתבצע שינויים תכנוניים במבנה הבית או הדירה, ישנה חשיבות רבה לתוכנית האדריכלית. וזאת, כדי שהקבלנים המבצעים את השיפוץ יידעו לזהות באופן המדויק ביותר איפה ממוקמות התשתיות השונות. למשל, איפה עוברת צנרת החשמל המכילה את חוטי החשמל, איזה מהקירות הם קירות תומכים שבהם אסור לגעת וכן הלאה. במקרים של בתים ישנים שבהם אין בידי הלקוחות את התוכנית האדריכלית המקורית של המבנה, החשיבות רבה עוד יותר בשכירת שירותיה של חברת שיפוצים מקצועית ומנוסה, שהיא בעלת מוכח בביצוע עבודות התשתית במסגרת עבודות השיפוץ.

 

כיצד נערכים לשיפוץ הבית?

שיפוצים לבתים פרטיים יש לתכנן באופן קפדני ומדוקדק, ולפנות, אך ורק, לבעלי המקצוע שמבינים בתחומי השיפוץ השונים ויש ברשותם הצלחות מתועדות לביצועים מוצלחים. אין צורך למהר ולהאיץ בבחירה, מכיוון שכדאי מאד לקחת את הזמן שלכם במציאה ובבחירת אנשי המקצוע המתאימים ביותר לצורך ביצוע משימת שיפוץ ביתכם. כמו כן, במהלך הפגישות המקדימות עם האדריכל, חשוב ביותר לתאר בפרטי פרטים מה תרצו לראות בבית המוגמר והמשופץ, כך שהתכנון של האדריכל יענה בדיוק על הצרכים וההעדפות שלכם ולא יותר מקום לאי הבנות שעלולות לגרור איתן עגמת נפש, בסיומו של התהליך.

 

השילוב בין אדריכל לחברת השיפוצים

בחלק מפרויקטי השיפוץ, לא תזקקו לליווי של אדריכל משלכם. לפעמים, זה יהיה בגלל שהשיפוץ נקודתי ואינו גדול בהיקפו (למשל, שיפוץ אמבטיה או מקלחת לא ידרשו תכנון אדריכלי מדויק), במקרים אחרים, הסיבה לכך תהיה כי חברת השיפוצים בעצמה מעסיקה אדריכל משלה, שמספק לעובדים בשטח את תוכניות והוראות הביצוע הנדרשות. כל פרויקט נרחב דורש תכנון אדריכלי, ולכן, אם אתם מתכננים שיפוץ מהותי ויסודי בבית, תצטרכו לשאול גם בנוגע לכך את החברה הקבלנית המבצעת את השיפוץ. מובן למדי שעדיף אדריכל שהוא מטעם החברה המבצעת, מכיוון שהדבר חוסך לכם את כאב הראש הנלווה לתיאומים בין הגורמים השונים.

 

כיצד בוחרים בחברה המתמחה בשיפוצים לבתים פרטיים?

המלצות הן דרך יעילה ביותר להשגת אנשי המקצוע האיכותיים והמנוסים הנדרשים לנו. אנחנו, כמו כולם, נהנים לקבל המלצות, ואף, במקרים רבים, כשאנחנו חווים חוויה טובה עם בעל מקצוע, נשמח להמליץ לחברים ולבני המשפחה, ולחלוק עימם מהניסיון הטוב שהיה לנו עם איש מקצוע או חברה מקצועית כזו או אחרת. אבל, המלצות אינן מיוחדות רק לכאלו של אנשים פרטיים, שכן, למשל, כשאתם מחפשים חברה מקצועית בתחום ספציפי, תוכלו לפנות אל אנשי מקצוע מקומיים בתחומים אחרים, שמכירים היטב את הסביבה ויוכלו גם לספק לכם המלצות על חברות מקצועיות בתחום שבו אתם מחפשים.

נוסף על ההמלצות, ישנם עוד מספר דברים שתוכלו לעשות:

בקרו בעבודות שיפוץ ופרויקטים מוגמרים בסביבתכם הקרובה והתרשמו מרמת הגימור ומרמת העבודה בכלל של בעלי המקצוע

בררו לגבי אופיו של נותן השירות. אמנם, מקצועיות חשובה, אבל חשוב גם לעבוד מול אנשים חייכנים, אדיבים ומנומסים.

כשהמדובר על עבודות שיפוץ נרחבות או מורכבות, חשוב לוודא כי לרשות הקבלן עומדת כמות כוח האדם המספקת כדי שהעבודה לא תמרח למשך פרק זמן ארוך מהנדרש.

אם חברת השיפוצים עובדת, במקבל, על מספר פרויקטים, יתכן שהיא תתחיל בעבודה אצלכם, ואז, תעבור לפרויקט אחר, על פי סדרי עדיפויות משלה. זהו דבר שחשוב לקחת בחשבון, וגם לסגור אותו מול החברה הקבלנית, כדי שלא להיות מופתעים במהלך הפרויקט.

 

מדוע חשובה הבחירה הנכונה?

ענף שיפוצי המבנים, הבתים והדירות בישראל מגלגל, עפ"י האומדנים השונים, עשרות מיליארדי שקלים מידי שנה. אולם, על אף זאת, הוא מוגדר כאחד מתחומי העיסוק הפרוצים וחסרי הסדר הקיימים כיום בישראל. למשל, מתוך כקרוב לעשרים אלף קבלני שיפוץ שפועלים כיום בישראל, רק אלפים בודדים רשומים כחוק בפנקס הקבלנים והם בעלי חברות בהתאחדות המסודרת של קבלני השיפוצים בישראל.

כתוצאה מכך, התחום רווי בעובדים שהם חסרי ההכשרה המקצועית המספקת, אשר, במקרים הטובים, הם "רק" עושים את העבודה באופן חובבני. במקרים הגרועים יותר, הם עלולים להיפגע במהלך העבודה ולגרום לנזקים גם לאחרים. תופעות נוספות, שאף הן תוצאות של אי ההסדרה בתחום הם פערי מחירים אדירים בין הקבלנים השונים (אפילו באותו תחום עצמו ועל אותה עבודת שיפוץ ממש) ופרויקטים רבים המבוצעים בחוסר מקצועיות, תוך גרימת נזקים ברמות שונות למבנה, דבר המוביל, באופן הגיוני, לירידת ערך שווי הנכס.

 

בסיכומו של דבר

הדרך למציאת חברת שיפוצים לבתים פרטיים אמינה, מקצועית וטובה, אמנם, עשויה להתגלות כלא קלה, אולם, היא בהחלט שווה מאמץ בכל היקף נדרש. רשת האינטרנט גדושה במידע שיכול לכוון אתכם את החברה המתאימה. תוכלו לחפש חברה כזו על פי מיקומה הגיאוגרפי, לבחור בקבלן שיפוצים, או, לחילופין, להעדיף את גבה הגדול והרחב של חברת שיפוצים. קבלו המלצות ממכרים ומבני משפחה, קבעו פגישה והתרשמו, פנים אל פנים, מאיש / אנשי המקצוע, בדקו את עניין המחיר ומה הוא כולל. בסיכומו של דבר, ערכו חוזה ברור, מפורט ומסודר מול איש השיפוצים או החברה.

אם אתם מחפשים חברת שיפוצים שמציעה לכם את כל סוגי השיפוצים (כולל שיפוצים לבתים פרטיים) תחת קורת גג אחת, הגעתם למקום הנכון עבורכם.

טולבוקס שיפוצים ואחזקה – המקום הנכון לכל צרכי השיפוץ שלכם!

דברו איתנו בטלפון 036862278

תחומי שירות והתמחות

עבודות צבע

עבודות צבע מכל סוג ובכל צורך
צביעת דירות ומשרדים

עבודות גבס

הקמה ותיקון של קירות גבס
מחיצות, הנמכות תקרה ותקרה אקוסטית

תוספות בניה

תוספות בניה, סגירת מרפסות
בניה קלה, פנאלים מבודדים, בניית מחסנים

השבחת נכסים

שיפוץ ושדרוג נכסים קיימים
השבחת דירות בתים לפני ואחרי מכירה

שיפוץ חדרי מקלחת

שיפוץ חלקי ואו מלא של חדרי מקלחת
חידוש קווי צנרת, אריחים וכלים סניטריים

ריצוף ופרקטים

החלפה, חידוש ותיקון ריצוף ופרקטים
פתרונות פנים וחוץ

גלריית תמונות

להתחלת שיחה
איך אפשר לעזור?
היי, כאן שלומי מאתר טולבוקס.
איך אפשר לעזור?
דילוג לתוכן