שיפוץ דירה

שיפוץ דירה

כל מה שרציתם לדעת על שיפוץ הבית

מתי כדאי לבצע שיפוץ חלקי ומתי שיפוץ נרחב? כיצד לבחור את הקבלן המבצע? מדוע הצעת המחיר היא עניין מכריע ומהם הדגשים בשיפוץ חדרי רחצה? בחברת "טולבוקס" מספקים שלל טיפים חשובים

בראש ובראשונה, שיפוץ דירה מצריך תכנון נכון", אומרים בחברת טולבוקס (ToolBox), המתמחה בתחומי הבינוי והשיפוצים, כולל אינסטלציה, חשמל, מסגרות, בידוד ואיטום, עבודות גבס, הטמעת מערכות שונות ועוד. בחברה מספקים שלל טיפים באשר לתהליך השיפוץ, בין אם מדובר בשיפוץ כללי של הבית או העסק, ובין אם מדובר באופן ספציפי בחדרי רחצה.

אנו מספקים מספר טיפים שעמם יש להתחיל את התהליך. הראשון הוא כי שיפוץ הדירה יכול להיות משתלם ולעלות את ערך הנכס בעשרות אחוזים מכיוון שהוא משביח את הנכס. "תובנה נוספת היא כי לעתים ישנן בעיות בדירה שחוזרות על עצמן, כגון סדקים, צנרת נוזלת, תכנון לא נכון של חדר האמבטיה הגורם לעובש על הקירות ועוד. התובנה השלישית היא כי את השינויים שתמיד רציתם לבצע במקומות ספציפיים בבית ניתן לחבר ולבצע בפעם אחת. כך למשל, מיקום מוצרי החשמל במטבח לא מתאים לכם ולא משרת אתכם בזמן הכנת האוכל. או למשל פתיחת חלון בחדר, כדי שייכנס אור טבעי רב יותר. כל אלו ואחרים גורם שמביא למוטיבציה לבצע שיפוץ כללי או חלקי".לאחר הפנמת התובנות הללו, מגיעים לשלב ה"תכלס": שרטוט הדירה על גבי נייר, כולל מידות ומיקומי הפתחים השונים. על גבי הנייר, יש לחשב את גודל הדירה הכללי ולרשום את גודל החדרים גם בשרטוט החדר וגם כנתון למטה בשרטוט. מדוע זה חשוב? כי כך תקבלו תמונה מלאה על הדירה שלכם – מה שיקל על חישוב הכמויות של חומרי הגלם והעבודה (צבע, ריצוף, אריחי קרמיקה ועוד).

"בנוסף, אם תרצו להוסיף חדר בבנייה חדשה או מרפסת, תצטרכו לשקול את אישור השכנים בתור התחלה, אבל יש גם את נושא האישורים של הגורמים הרלוונטיים כגון העירייה. כמו כן, במידה שמדובר בתוספת בנייה תצטרכו להשתמש בשירותי אדריכל".

באופן טבעי, מגיעים כעת לנושא התקציב. כיצד יש לחשב אותו, גם אם באופן גס? "כלל אצבע פשוט הוא לבסס את התקציב שלכם על השטח המרובע של דירתכם. כך למשל, תחשיב של אלף שקלים לכל מטר רבוע. יש לקחת בחשבון את הפרויקט כולו, כולל תאורה, חשמל, ריצוף, מכשירי חשמל, מעט עבודה מבנית, אנשי מקצוע ודקורציה. 

 

כעת, כעת נושא תכנון התקציב הראשוני מאחוריכם, אפשר להתקדם לשלב הבא: איתור קבלן השיפוצים המבצע. לא נגלה לכם סוד אם נספר כי זהו אחד השלבים הקריטיים ביותר.

מומלץ לבצע שיעורי בית על הקבלן שאתם שוקלים לקחת. בדקו אם הוא מופיע כקבלן רשום ב"פנקס הקבלנים", ולאחר מכן חפשו המלצות: גלשו לאתר הקבלן, חפשו תמונות של עבודות שבוצעו ועוד. שימו לב: קבלן רשום מציע יתרון גדול – ביטוח נזק משני לצד ג' כתוצאה מהעבודות בדירתכם.

לאחר שהחלטתם על קבלן מבצע, מגיע שלב הצעת המחיר ושיתוף הקבלן בכל הנוגע לחזון שלכם. מאחר שהקבלן הוא איש מקצוע מיומן, הוא גם יידע אילו רישיונות בנייה אתם צריכים, אם בכלל. "קבלן מבצע טוב יידע לבצע את מכלול השיפוץ כולו, הכולל אינסטלציה, חשמל ובינוי, וכן לעבוד בצמוד לאדריכל שבחרתם. "קחו בחשבון שקבלן עם ניסיון רב ומוניטין, יגבה יותר על השיפוץ. באופן טבעי, על איכות משלמים יותר, אך מקבלים בתמורה תוצאה טובה באופן משמעותי".

לאחר מכן, קבלו מהקבלן הצעת מחיר כתובה עם סעיפים על כל מה שסוכם לבצע, כולל לוחות זמנים קבועים לסוף השיפוץ כולו. כמו כן, אופן ביצוע התשלום בשלבים השונים. "הצעת מחיר זו נחשבת כחוזה רשום בינכם לבין הקבלן המבצע ובמקרה הגרוע ביותר, היא תשמש אתכם בבית המשפט כמסמך קביל".

ומהשיפוץ הכללי, כמה מילים על שיפוץ חדרי רחצה: שיפוץ מסוג זה יכול להיות חלקי, ולכלול החלפת אמבטיה במקלחון וברזים, או יסודי, עד כדי החלפת כל הריצוף והקרמיקה.

"עבור חללים רטובים, הסובלים מרטיבות, עובש ובעיות אינסטלציה, ומבנים שלא הוחלפה בהם צנרת מעל שני עשורים לפחות ובנויה מצינורות הפלדה הישנים שאפיינו את הבנייה בישראל בעבר, מומלץ לבצע שיפוץ יסודי. שיפוץ מסוג זה כולל החלפת צנרת או שיקום צנרת קיימת ואף החלפת צנרת ביוב".

עוד כדאי לדעת כי צנרת המים היא עניין רציני. "עבודות צנרת והתקנת מקלחות הם שני תחומים שדורשים ידע נרחב בתחום האינסטלציה והעבודה עם חללים רטובים, מכיוון שפעמים רבות בעת שיפוץ חדר האמבטיה עלולות לצוץ תקלות שדורשות איש מקצוע מיומן, שיידע לאתר ולזהות את מקור הבעיה ולתת פתרון יעיל ומידי, על מנת להבטיח את המשך העבודה והעמידה בלוח הזמנים

כמו כן, איש מקצוע מיומן יידע להמליץ על החומרים המתאימים לחללים הרטובים על מנת להבטיח את עמידות העבודה גם בעתיד הרחוק".

"על מנת לוודא שהעבודה שאנו מבצעים תהיה איכותית ועמידה לאורך שנים רבות, בחרנו במספר סטנדרטים, המחייבים את כל צוותי העבודה שלנו, בעת עבודה על חללים רטובים, מקלחות ואינסטלציה, כמו גם בשאר העבודות הכלליות שאנו מבצעים", מסכמים בחברה. באתר tool-box.co.il ניתן למצוא מידע רב נוסף.

טיפים חשובים

"עבודות צנרת והתקנת מקלחות הם תחומים הדורשים ידע נרחב בתחום האינסטלציה והעבודה עם חללים רטובים, מכיוון שפעמים רבות בעת שיפוץ חדר האמבטיה עלולות לצוץ תקלות שדורשות איש מקצוע מיומן

שיפוץ דירה

שיפוץ דירה מצריך קודם כל תכנון .במאמר זaה ננסה להביא בפניכם את כל הגורמים הרלוונטיים החשובים שבעזרתם תוכלו לתכנן את שיפוץ דירתכם בצורה נכונה.

1. תובנה ראשונה שיפוץ הדירה יכול להיות משתלם ולעלות את ערך הנכס שלכם לפעמים בעשרות אחוזים מכיוון שהוא משביח את הנכס .

2. תובנה שנייה לפעמים ישנם בעיות בדירה שחוזרות על עצמם כגון : סדקים .צנרת נוזלת ,תכנון לא נכון של חדר אמבטיה כשתוצאה מכך כל הזמן על הקירות נוצר עובש ועוד..

 3. תובנה שלישית שינויים שתמיד רציתם לעשות במקומות ספיציפים ניתן לאגד ולעשות בפעם אחת.

לדוגמא :מיקום מוצרי החשמל במטבח לא מתאים לכם ולא משרת אתכם בזמן הכנת האוכל .או פתיחת חלון בחדר כדי שייכנס אור טבעי כל אלה ועוד .. יכולים להוות גורם לשיפוץ דירתכם .

אלו הם הסיבות וישנם עוד המון .לכן מאחר וכבר נפלה בליבכם ההחלטה לשפץ אנחנו נמנה את הדרכים לעבור את זה בשלום !! עד כמה שניתן …

 שתי מילים חשובות "תכנון מוקדם " יביאו אותכם לשם אם כמה שפחות תקלות בדרך 

שלבים בתכנון מוקדם .שלב ראשון שרטוט הדירה על גבי נייר הכולל מידות ופתחים כגון חלונות ודלתות . בשרטוט עצמו חשבו את גודל הדירה הכללי ורשמו את גודל החדרים גם בשרטוט החדר וגם כנתון למטה בשרטוט .בצורה כזו תהיה לכם תמונה מלאה על הדירה שלכם ואחר כך מכאן יהיה ניתן להשליך על כמויות שתצטרכו של צבע ואריחי קרמיקה וריצוף בהמשך נדבר על כך .. 

כמה אתגרים בדרך שלכם שצריכים להביא בחשבון במידה ואתם רוצים להוסיף חדר בבניה חדשה או מרפסת תצטרכו לשקול את אישור השכנים בתור התחלה, אבל יש גם נושא האישורים של הגורמים הרלוונטיים כגון עירייה .כמו כן במידה ומדובר בתוספת בנייה תצטרכו אדריכל או ארכיטקט כדי שתוכלו גם לקבל אישור בנייה להלן מצורף לינק לאתר "מנהל התיכנון בנושא אישורי בנייה " 

השלב הבא קבעו את התקציב שלכם .כלל חשוב  מה שאתם תוציאו על השיפוץ יהיה תלוי במה שאתם רוצים לעשות לדוגמא . אם אתה רוצים לשפץ את המטבח למשל וליצור חלל גדול יותר, תצטרכו להתייעץ עם מעצבים כדי להבין מה ניתן לעשות. " כלל אצבע פשוט הוא לבסס את התקציב שלכם על השטח המרובע של דירתכם.  1000 ש"ח למ"ר לדוגמא או סכום אחר איתו תוכלו לחיות. קחו בחשבון את הפרויקט כולו כולל תאורה, חשמל, ריצוף, מכשירי חשמל, מעט עבודה מבנית, אנשי מקצוע וקישוט. ואז קחו את הנתון הזה ובצעו התאמות שיתאימו. אתם יכולים לבחור חומרים שונים בהתאם לסדרי העדיפויות שלכם. לדוגמא, השקעה בצבע באיכות טובה מבטיחה אריכות ימים,יש לקחת בחשבון בין היתר דברים שמשפיעים מאוד על התקציב בשני אופנים לדוגמא מטבח או חדר אמבטיה יכולים להשתנות מאוד בין אפשרויות בחירה של איקאה במחיר סביר .או לעיצובים מותאמים אישית מתקדמים. כמו מטבח מעוצב מנגר. או מאחת החברות המובילות. או כלים סניטריים של חברות מובילות לחדרי אמבטיה .לכן הכנת תוכנית מפת דרכים הינה מכרעת בכדי להפוך את מסע השיפוצים שלכם לחלק וגם לחסכוני בזמן. "אתם לא רוצים שום הפתעות" . חשבו על מה אתם מנסים להשיג בשיפוץ הזה . הרכיבו תיקיה עם חוברות של ספקים, ודוגמאות של העדפות הצבע והחומר שלך. יש סדר הגיוני שבו יש לבצע עבודות שיפוצים. "סטו מהתקדמות זו וייתכן שתצטרכו לבטל את העבודה המושלמת כדי להתמודד עם תיקונים ושיפורים בסיסיים. בניית קירות  פנימיים, תקון רצפות , חיפויי דלתות, חלונות ,תקון אינסטלציה וחשמל. לכן בשלב זה לאחר שהחלטתם מהו תקציב ומה החזון שלכם לדירה המושלמת שלכם ניתן להתקדם "לשלב איתור קבלן שיפוצים מבצע" 

שקול בחשיבתו באם השיפוץ יצליח או לא .

תעשו שיעורי בית על הקבלן שאתם רוצים לקחת דבר ראשון בדקו אם הקבלן מופיע כקבלן רשום "בפנקס הקבלנים" דבר שני חפשו המלצות גלשו לאתר הקבלן חפשו תמונות של עבודות שבוצעו כבר .כמו כן קבלן רשום מציע דבר שני בחשיבותו שכמעט כולם מתעלמים ממנו והוא ביטוח נזק משני לצד ג כתוצאה מהעבודות בדירתכם .וקרו המקרים שקבלנים התנערו מבעיה זו וההוצאות נפלו על בעל הדירה המשפצת לכן חשוב שתבדקו את הנושא הזה גם .לאחר שהחלטתם על קבלן מבצע מגיע שלב הצעת המחיר ושיתוף הקבלן בכל הנוגע לחזון שלכם .מאחר והקבלן הוא איש מקצוע מיומן הוא גם יידע לאיזה רישיונות בנייה אתם צריכים ואם בכלל או   על מנת לשקול שינויים מבניים אם בכלל .קבלן מבצע טוב יידע לבצע את מכלול השיפוץ כולו הכולל אינסטלציה, חשמל, בינוי ,בנוסף לעבוד צמוד עם האדריכל שבחרתם .כמ וכן קחו בחשבון שקבלן עם ניסיון רב ומוניטין יגבה יותר על השיפוץ .השוו זואות למסעדה טובה לדוגמא שם האוכל לא רק טוב אלא מעולה ואתם נהנים מכל רגע .

בשיפוץ שם המשחק הוא איך נראה הגמר הסופי 

אמר שפינוזה " אלוהים נמצא בפרטים הקטנים " וצדק .כי אחרי שהוצאתם המון כסף אתם לא רוצים לראות סדקים או גימור ריצוף לא תואם בחיבורים שלו או נזילות צבע .או חלילה קיר עקום .

לאחר שהתייעצתם עם קבלן קבלו הצעת מחיר כתובה עם סעיפים על כל מה שסוכם לבצע הכולל לוחות זמנים קבועים לסוף השיפוץ כולו כמו כן איך יתבצע התשלום לפי התקדמות השיפוץ ואיזה תשלום על תחילת העבודה .הצעת מחיר זו נחשבת כחוזה רשום בינכם לבין הקבלן המבצע ובמקרה הכי גרוע תשמש אותכם בבית המשפט כמסמך קביל .פרט חשוב במידה ובמהלך השיפוץ נתגלתה בעיה המצריכה תוספת כמו החלפת קו צנרת או קידוח בבטון מזוין הקפידו לקבל  שוב הצעת מחיר כתובה מהקבלן הכוללת שוב לוחות זמנים קבועים לביצוע השינויים הנ"ל והמחיר שסוכם.

חברת "טולבוקוס שיפוצים ואחזקה " מאחלים לכם בהצלחה בשיפוץ דירתכם נשמח לעמוד לשירותכם בכל שאלה ופנייה להצעות מחיר 

 

 

 

 

פרסומים באתר

ביובית---מוקד-טולבוקס-נווה-עופרים
אינסטלציה

ביובית

הצפה של מי ביוב עקב סתימת שורשים, פסולת שנתקעה בצנרת, פיצוץ בצנרת הביוב וניקוז לקוי היא צרה צרורה בלשון המעטה. לא רק שהיא פוגעת ברכוש

קרא עוד »
רטיבות בקירות
רטיבות

טיפול ברטיבות בקיר פנים

רטיבות ברצפה, בקירות ובתקרה היא עניין מורכב שמצריך הרבה מעבר לטיפול קוסמטי. לא רק שחובה לאתר את הנזק שקיים מתחת לפני השטח, אלא שנדרש לתקן

קרא עוד »
עבודות גבס
שיפוצים ומחיצות

עבודות גבס

כיום ניתן לעצב, לשנות או לשפץ מתחמים, חללים ותקרות של עסקים, חללי עבודה משותפים ומשרדים בכל דרך שרוצים באמצעות עבודות גבס איכותיות. חברת טולבוקס מתמחה

קרא עוד »
שיפוץ דירה קומפלט
טולבוקס

שיפוץ דירה

שיפוץ דירה כל מה שרציתם לדעת על שיפוץ הבית מתי כדאי לבצע שיפוץ חלקי ומתי שיפוץ נרחב? כיצד לבחור את הקבלן המבצע? מדוע הצעת המחיר

קרא עוד »

שיתוף מהיר בערוצים נבחרים…

להתחלת שיחה
איך אפשר לעזור?
היי, כאן שלומי מאתר טולבוקס.
איך אפשר לעזור?
דילוג לתוכן