שיפוץ משרדים

המשרד שבו אנו עובדים נועד לספק לנו מענה למגוון רחב מאד של צרכים. מעבר לעבודה עצמה, המתבצעת בו, הוא מהווה מרחב שבו אנו, לפחות רבים מאתנו, נוהגים לבלות לא מעט שעות במהלך השנים, בין אם בכל יום כמעט ובין אם בימים מסויימים. ככזה, ובדיוק כמו הבית הפרטי שלנו, עליו להציע לנו את הנינוחות שכל כך חשובה לנו ואת אותה סביבה ראויה, שנעים לשהות בה. את כל זה אפשר להשיג באמצעות הליך של שיפוץ, ובייחוד כשמדובר במשרד ישן או כזה שאיננו מתוחזק כהלכה, שיפוץ הכולל שילוב של אלמנטים עיצוביים נהדרים, החלפת תשתיות שונות במידת הצורך ושינוי חזות המשרד כך שייראה אסתטי ומושקע יותר. שירותי שיפוץ משרדים הם עסק למומחים, לקבלנים המתמחים בכך ומכירים את כל אנשי המקצוע, שיוכלו לקחת בזה חלק. מדובר בהליך מורכב, הכולל לא מעט שלבים, הליך שבסופו מתקבל משרד מתוחזק וגם נעים. משרד מתוחזק ואסתטי הוא בדיוק כל מה שאתם צריכים כדי לעשות את הרושם הנכון על לקוחות חדשים או קיימים וגם כדי לאפשר לכם ולעובדים שלכם ליהנות מסביבת עבודה נוחה ונעימה יותר.

למי מיועדים שירותי שיפוץ משרדים?

שירותי שיפוץ משרדים מספקים מענה רחב לעסקים מכל התחומים. אלה יכולים להיות עסקים קטנים יחסית שפועלים מתוך משרד קטן, או עסקים גדולים המחזיקים ברשותם כמה משרדים. אלה יכולים להיות משרדים שנמצאים בתוך מבנה מאד ישן או משרדים שסובלים מבעיות שונות, המשפיעות על מראה המבנה, כמו גם על מצבו הפיזי. שיפוץ של משרדים יכול להתאים כפתרון נכון עבור משרדים שעוברים הליך של שינוי, מתרחבים, קולטים עובדים חדשים, או להבדיל, מצטמצמים ומעוניינים בתכנון מחודש של המשרד. בכל מקרה, זהו שירות נפוץ ומבוקש מאד וגם כזה המתאים את עצמו לדרישות רבות וצרכים מגוונים. כדי ליהנות מכל זה חשוב לאתר את בעל המקצוע המתאים שיציע את הפתרון הנדרש לאותו משרד ועבודת שיפוץ איכותית שתיצור מרחב חדש, מסוגנן וגם יפה.

אילו אפשרויות שונות של שיפוץ משרדים מוצעות כיום?

אפשרויות השיפוץ הן רבות ומגוונות מאד והסוד טמון בהגדרת הצרכים. לכל עסק, לכל משרד, צרכים אחרים והשיפוץ הוא זה המושפע מכך, בסופו של דבר. אפשר, למשל, לשפץ את המשרד כדי ליצור חללי עבודה פתוחים (Open Space), הנחשבים למבוקשים מאד ולהפוך כל משרד סטנדרטי למשרד מסוגנן ומודרני יותר. אפשר להקטין או להגדיל אזורים מסוימים במשרד בשל צרכים משתנים או בעקבות מספרם הרב של העובדים (או להיפך). זה יכול להיות שיפוץ מאסיבי מאד המתייחס לכל המשרד, כולל התשתיות שלו, או שיפוץ קטן נקודתי בהתאם לצורך. כל שיפוץ משרד נקבע בהתאם לנתונים שונים וגם תוך התייחסות לתנאי השטח הקיימים ותפקידו לתת מענה מדויק הן לבעלי המשרד, הן לעובדים בו והן ללקוחות, המגיעים אליו או נעזרים בשירותיו.

מהם השלבים העיקריים המוצעים במסגרת הליך של שיפוץ משרדים?

שיפוץ מבנה מסוים, לרבות משרדים, כולל כמה שלבים. עוד לפני שיוצאים לדרך ומתחילים בעבודות השיפוץ עצמן, ישנו מפגש בין האחראי לשיפוצים לבין הלקוח כדי לבחון את הצרכים הקיימים, את הדרישות, את התקציב וגם את המקום עצמו שבו יש לבצע את השיפוץ. שלב מקדים זה הוא הכרחי וחשוב במיוחד, שכן על פיו תתבסס עבודות השיפוץ ותכלול את כל השלבים האחרים הנדרשים לטובת העניין. תכנון מקדים והתייחסות לצרכים, כאמור, יבטיחו עבודה נכונה בשטח והתנהלות מקצועית לאורך כל הדרך עד לתום השיפוץ. השלב הבא הוא הזמנת כל בעלי המקצוע לביצוע עבודות השיפוץ והגעה אל השטח. בשטח עצמו ניתן יהיה לראות, הלכה למעשה, את המצב הקיים ולהתחיל בעבודת השיפוץ כדי לשדרג אותו ולבצע בו שינויים, כפי שהוחלט על כך מבעוד מועד. כאשר מתחילה עבודת השיפוץ עצמה בשטח מתבצעת שבירת קירות לעיתים, בנייה של קירות גבס חדשים, החלפה של צנרת ותשתיות נוספות ועוד ועוד.

מה כוללת לרוב עבודת שיפוץ משרדים?

עבודת השיפוץ כוללת התייחסות לפרמטרים רבים ולאזורים שונים ברחבי המשרד. העבודות הנפוצות בהליך השיפוץ תהיינה בדרך כלל: עבודות ריצוף משטחים שונים, עבודות של חיפוי קירות בקרמיקה, בעץ או באלמנטים אחרים, עבודות חשמל למיניהן כולל שילוב ארון חשמל, גופי תאורה ואפילו מתגים, שיפוץ המטבחון או האזור שבו אוכלים, ביצוע עבודות נגרות למיניהן, עבודות אינסטלציה תוך התייחסות לצנרת המים והביוב, לעיתים גם ביצוע של עבודות גבס כולל סגירה של חדרים, בניית מחיצות גבס או תקרה, ביצוע עבודות גימור שונות, כולל עבודות שפכטל וצבע וגם תיקון של קירות.

האם ועד כמה שיפוץ משרדים יכול להשפיע על מותג העסק?

החלל שבו עובדים יכול להשפיע רבות על הרושם המתקבל ולעשות את כל ההבדל בין משרד מצליח לכזה שפחות. העיצוב הקיים, האסתטיקה שבמקום ואפילו החלוקה ומידת הצפיפות במשרד (או גודל המרחב) הם אלה המשפיעים על האווירה והם ללא ספק נחשבים כמעין כרטיס ביקור בעל חשיבות רבה. יותר ויותר בעלי עסקים מבינים לאחרונה עד כמה הנראות החיצונית של המשרד יכולה להשפיע על האופן שבו תופסים את העסק ומוכנים להשקיע בכך לא מעט כסף כדי לעשות את זה בצורה הנכונה. זה מתחיל באפיון מקדים, המתייחס לאופי העבודה במשרד, לרושם שרוצים שיתקבל, לקהל הלקוחות וגם לצרכי העובדים, וממשיך בקווים העיצוביים הנדרשים לטובת העניין. למשרדי עורכי דין, למשל, יינתן דגש על שיפוץ המשווה למקום מראה רשמי יותר, מראה בעל נוכחות וכוח. למשרד המתמחה בעיצוב, לעומת זאת, השיפוץ יקבל כיוון קצת אחר ויהיה קליל אולי יותר, מודרני, חצוף מעט במקרים מסוימים או, להבדיל, נקי מאד. בעזרת עיצוב נכון אפשר למתג את העסק כהלכה וליצור סביבה נכונה.

במה שונה שיפוץ משרדים משיפוץ של בית פרטי?

נכון, קבלן שיפוצים יידע בדרך כלל לבצע את שני סוגי השירות, כלומר הן שיפוץ משרדים והן שיפוץ של בית פרטי. יחד עם זאת, לכל סוג כזה מאפיינים שונים וגם צרכים אחרים. משרדים פעמים רבות קטנים יותר מבית פרטי ולכן השטח ישפיע על התכנית. מעבר לכך, במשרדים ישנם חללים משותפים-ציבוריים רבים, בעוד שבבתים ישנם חדרים שבהם נדרשת פרטיות מלאה. שיפוץ של משרד יכול להשפיע, כפי שציינו מעלה, על הרושם המתקבל ולכן חשוב שייעשה כהלכה וגם יתאים לאופי העבודה המתבצעת ומוצעת בו. הבית הוא מקום שבו אנו רוצים ליהנות מפסק זמן של ממש וממרחב שנעים לחיות בו. בבית חיים ולא עובדים, וגם אם חלקנו עובדים מהבית (מה שרלוונטי לעבודות מסוימות) המרחב הזה הוא שונה לחלוטין מאותו מרחב מקצועי, המאפיין את המשרד. ולמרות כל זאת, יש כמה אלמנטים שמשותפים לשני התהליכים. הן בבית והן במשרד צריך להיות מקום ייעודי לאכול בו וגם מטבח. המטבח במשרד קטן בדרך כלל או לא כולל את כל אותם מכשירים ואלמנטים שנמצא במטבחים בבתים פרטיים. אולם, גם הוא צריך להציע את אותו מענה מתאים לעובדים בזמן שהם אוכלים או מכינים לעצמם קפה או ארוחת צהריים ולכן חשוב שיהיה נוח ונגיש.

כיצד נקבעת עלות שירותי השיפוץ ומה משפיע על כך?

עלות שירותי שיפוץ משרדים נקבעת בהתאם לפרמטרים שונים. הדבר איננו "חקוק בסלע" ולכן נקבע תוך התייחסות לפרויקט העיצוב עצמו, כמו גם לאלמנטים נוספים. שטח המשרד משפיע רבות על עלות השיפוץ וגם מצבו. שיפוץ מאסיבי, הכולל את כל שטחו של המשרד והתשתיות שבו יעלה יותר משיפוץ קטן נקודתי, למשל. שיפוץ שכולל תוספות של שטח, חלוקה מחודשת ושילוב של אלמנטים נוספים בחלל, יעלה יותר משיפוץ של שבירת קיר אחד. ולכן, בבואנו לבחור את הקבלן שיבצע את העבודה, מומלץ להגדיר את התקציב ולהתייחס לכל אותן נקודות שיכולות להשפיע על העלות. חשוב לזכור שלעיתים, תוך כדי העבודה, מתגלים אתגרים חדשים נוספים, שלא נלקחו בחשבון קודם לכן. לפתע מגלים שצריך להחליף את תשתית החשמל במקום כלשהו או אולי להחליף שיש שנשבר ועוד ועוד. אלו הן תוספות לעלות הכוללת ולכן מומלץ להשאיר סכום כסף מסוים בצד, שישמש כתשלום על התוספות האלו.

מה חשוב לבדוק כשמחפשים שירותי שיפוץ משרדים?

כדי לוודא שאכן מקבלים את המענה מתאים בכל הקשור לשיפוץ המשרד, מומלץ מאד לבדוק את הנתונים הבאים: ראשית, מהי ההתמחות של אותו בעל מקצוע וגם מהי הכשרתו. קבלן שיפוצים חייב להחזיק בכל התעודות הנדרשות לטובת העבודה, המעידות כי ברשותו הידע הנדרש וביכולתו להתמודד בהצלחה על האתגר ואף עליו להיות גם קבלן רשום. מעבר לכך, אם בשיפוץ משרדים עסקינן, הרי שמוטב שיהיה מאחוריו ניסיון בשיפוצים, ובייחוד בשיפוץ של משרדים. שיפוץ משרדים, כפי שציינו מעלה, שונה מאד משיפוץ בתים פרטיים ולכן ניסיון נקודתי שכזה הוא יתרון עצום. כדאי מאד לבחון גם עבודות קודמות שביצע ולשמוע חוות דעת מלקוחות. ולצד כל אלה, חשוב לזכור גם את העניין הביטוחי. יש לוודא שבלע המקצוע הנבחר שצפוי לבצע את עבודות השיפוץ מבוטח כחוק.

האם ניתן לבצע שיפוצים בהמשכים?

העבודה שמתנהלת במשרד איננה יכולה להיעצר, בדרך כלל, וחשוב להקפיד לשמור על שגרת העבודה גם כאשר מתבצע שיפוץ במרחב הקיים. יחד עם זאת, הדבר לא תמיד אפשרי ובייחוד כשזה שיפוץ מאסיבי. במקרים כאלה מומלץ מאד לתאם מראש עם קבלן השיפוצים את הזמנים המתאימים לטובת עבודת השיפוץ כדי למנוע הפסדים כספיים בשל הפסקת העבודה. אפשר, למשל, להתמקד באזור מסוים במשרד ולאפשר לעבודה להתנהל באזור אחר, ולאחר מכן לעבור אליו. אפשר לבצע את השיפוצים בשעות שהן מחוץ לשעות העבודה (אם זה מתאפשר) או לעבוד לסירוגין. להקדיש לטובת השיפוץ ימים מסוימים בשבוע ובשאר הימים להמשיך לעבוד במשרד. שיפוץ משרד יכול להיעשות גם בהמשכים אך הדבר תלוי באופי השיפוץ הנדרש וגם בסוג העבודה המתקיימת במקום. לעיתים דווקא שיפוץ רצוף, וללא הפסקות, יכול להיות הפתרון המתאים והדרך לסיים איתו כמה שיותר מהר. חשוב לזכור שאם בוחרים לבצע שיפוץ במשרד יש לקחת בחשבון גם את הלקוחות והאם או עד כמה הדבר עשוי להשפיע עליהם. הכנתם מראש ועדכונם באשר לשיפוץ הצפוי באותו מקום היא הדרך הנכונה לעשות זאת ולפעמים גם מציאת מקום חלופי זמני.

המשרד שלכם זקוק לשיפוץ מאסיבי? חשוב לכם שהשיפוץ יבוצע כהלכה על ידי אנשי מקצוע מנוסים ומיומנים, ובהתאם לכל הצרכים? טולבוקס היא הכתובת הנכונה. בטולבוקס מעמידים את הפתרונות המתאימים כדי שתוכלו ליהנות ממשרד מסוגנן בדיוק כפי שאתם רוצים. לפרטים אודות שירותי שיפוץ המשרדים שלנו ושירותים נוספים, צרו אתנו קשר בטלפון 03-6862278 נשמח לעמוד לרשותכם.

 

אנחנו כאן לשירותכם !
שירות בעלי מקצוע בפריסה ארצית

מלאו את הפרטים מטה, ואנו מתחייבים למענה מהיר במיוחד 

טולבוקס – כאן לשירותכם

להתחלת שיחה
איך אפשר לעזור?
היי, כאן שלומי מאתר טולבוקס.
איך אפשר לעזור?
דילוג לתוכן