תיקון דודי שמש, חשמל ומערכות סולאריות

מוקד טולבוקס מבצעת תיקונים של כל סוגי הדוודים, דודי שמש, חשמל ומערכות סולאריות. אנו מציעים את שירותי התיקונים למגוון לקוחות במגזר הפרטי או העסקי.

החברה מתמחה בתיקון מגוון תקלות המאפיינות את סוגי הדוודים השונים, ומסוגלת לתת מענה לתיקוני נזילות, קצרים הנגרמים מקלקול בדוד והחלפת חלקים במהירות וביעילות. החלקים הפנימיים והחיצוניים של הדוד שאחראים על פעולת החימום מתבלים ונשחקים עם הזמן. אנו מבצעים בקרות ובדיקות בהתאם לבקשת הלקוח ומתקנים את הטעון תיקון.

הצוות שלנו מעניק לכם שירות איכותי

 • ברשותנו ידע מקצועי לטיפול בסוגים שונים של דוודים, הטכנאים שלנו מוסמכים לטפל בדודי חשמל, שמש ומערכות סולאריות.
 • אנחנו נעשה מאמץ להגיע אליכם לטיפול מהיר בתקלה כדי שתוכלו להמשיך בשגרת יומכם ללא הפרעות מיותרות.
 • אנו מעניקים יחס אישי לכל לקוח ורואים חשיבות רבה בשביעות הרצון של לקוחותינו.
 • אנו מקפידים על שימוש בחלפים וחלקים תואמים לסוגי הדודים השונים.
 • אנו מעניקים אחריות על כל עבודות התחזוקה והתיקונים.

שירותי תיקון לתקלות נפוצות

 • ניקוי אבנית והחלפת גוף חימום – פעולה מתמשכת של גוף החימום גורמת לירידה בכושר החימום של הדוד ולהצטברות אבנית בדפנות הדוד, על גבי גוף החימום, בצנרת ובחיבורים השונים. תיקון התקלה מתבצע על ידי החלפת גוף החימום וניקוי הדוד.
 • תיקון נזילות – הנזילות נוצרות כתוצאה מהצטברות אבנית בחיבורי הצנרת או כאשר הצינורות אינם מחוברים כראוי אל הדוד. נזילות עלולות לגרום לקצר חשמלי לרטיבות בקירות.
 • החלפת תרמוסטט – נזק לתרמוסטט נגרם כתוצאה מבלאי או משימוש מוגבר. רצוי להחליפו מדי מספר שנים. בדוד שמש, התרמוסטט נמצא בחלק החיצוני של הדוד והוא עלול להינזק מתנאי מזג אוויר.
 • שירות ניקוי לקולטי שמש ולמערכות סולאריות – אם בימים החמים של הקיץ נתקלתם במצב בו המים בדוד השמש אינם מתחממים כראוי, יתכן וקולטי השמש אינם נקיים. הניקוי מתבצע על ידי שטיפה וניקוי פנימי של הצנרת בקולטים ועל ידי שטיפה חיצונית מלכלוך ואבק שהצטברו על המשטחים החיצוניים של הקולט. ניקוי פאנלים סולאריים דורש מיומנות מקצועית ומכשור מתאים.
 • התקנת מסנן אבנית – למניעת סתימת קולטי השמש על ידי אבנית ניתן להתקין מסנן אבנית שיאפשר שמירה לאורך זמן על מערכת הקולטים.
 • התקנת טיימר לדוד חשמל – כדי לחסוך בצריכת החשמל אפשר להתקין שעון חשמל ולכוון הדלקה בשעות מסוימות בהתאם לשעות צריכת המים של המשפחה.
 • שירותי ביקורת תקופתיים – מומלץ לבצע כל שנתיים ביקורת לכל סוג של מערכת חימום מים. אנו נבצע עבורכם בדיקת תקינות למערכת שברשותכם ונמליץ על נקיטת פעולות שימור ואחזקה.

טיפים לשימוש בדוד חשמל

דודי שמש ומערכות סולאריות תקינות מאפשרים לכם אספקת מים חמים כל עוד יש קרינת שמש ישירה על מערכת קולטי השמש. כאשר השמש נעלמת בימים מעוננים וגשומים יש צורך להשתמש בחשמל כדי לחמם את המים. לפניכם מספר טיפים לשימוש חכם בדוד חשמל:

 • כדאי למצוא את הזמן האידיאלי לחימום המים במידת החום הרצויה בהתאם לכמות המים הנצרכת בבית.
 • כדאי להפעיל את דוד החשמל לפני הרחצה במועד קרוב ככל האפשר.
 • מומלץ להתקין מסנן אבנית בדוד ואף בקולטים כדי לעכב הצטברות אבנית ובכך לעכב את הבלאי של מערכת החימום.
 • יש פתרון למצבים בהם אתם שוכחים להדליק את הדוד או כאשר אינכם נמצאים בבית כדי להדליק אותו והוא התקנת טיימר חשמל. המתג של הדוד מוחלף במתג מיוחד עם שעון המאפשר כיוון המועד הרצוי ותקופת הזמן הרצויים להדלקה. היום קיימים טיימרים שמחוברים לאפליקציה בטלפון הסלולרי ואפשר לשלוט על הדלקתם מרחוק.

דוד השמש שלנו הוא אחד האלמנטים החשובים בבית ובזכותו אנו נהנים ממים חמים לאורך כל השנה, ובייחוד במדינה שמשית וחמה כמו ישראל. את חלקנו משרת דוד שמש חדש ואיכותי ואת חלקנו דוד שמש ישן ו"מקרטע" לעיתים. איכות גבוהה של דוד השמש, יכולתו לבצע את העבודה בהצלחה וגם שמירה נכונה עליו ותחזוקה נאותה, כל אלה יכולים לחסוך לנו לא מעט כסף בעתיד ובעיקר – למנוע תקלות ובעיות המצריכות פנייה אל טכנאים או אל חברות, המציעות שירותי תיקון דודי שמש.

אילו תקלות נפוצות בדודי שמש ומתי כדאי לקרוא למומחים?

מרבית הקריאות לטכנאי דודי שמש מסתיימות בהחלפה של גוף חימום. יחד עם זאת, יש כמה תקלות נפוצות נוספות בדודי השמש שבהחלט מצדיקות פנייה לאנשי מקצוע כדי לטפל בהן כהלכה, כדי שאנו – נוכל ליהנות שוב ממים חמים לרחצה או לשטיפה. התקלות הנפוצות בדודי השמש יבואו לידי ביטוי בקושי לחמם את המים וגם בקצר חשמלי. הסיבות לשתי תקלות אלו נובעות בשל הצטברות אבנית בדוד השמש בשל התקנה לא מקצועית ולא נכונה של הדוד וגם מדוד שאיננו איכותי (דודי שמש העשויים מחומרים לא איכותיים לא תפקדו כהלכה ויגרמו לשורה ארוכה של בעיות ותקלות בתוך פרק זמן קצר יחסית לאחר ההתקנה). כאשר הסיבה קשורה לאבנית, למשל, הפתרון הוא פשוט וקל. במקרים כאלה, ובייחוד כדי למנוע את הצטברות האבנים בדוד, כדאי לדאוג להתקין מסנן אבנית. במקרים מורכבים יותר, יצטרך הטכנאי להחליף את גוף החימום, האחראי על חימום המים שבדוד. אם זיהיתם נזילה של מים מהדוד, ייתכן ומדובר באטימה לקויה או מבלאי שנוצר לאורך השנים. מצב כזה יכול לגרום לקצר ולהשבית את דוד השמש שלנו כמעט לחלוטין.

מה כדאי: לתקן את דוד השמש שלנו או להחליף אותו בחדש?

החלפה של דוד שמש ישן בדוד חדש יכולה לעלות לא מעט כסף ואיננה תמיד הפתרון הנכון. מרבית הבעיות הקשורות לדודי השמש שלנו הן ניתנות לתיקון ולכן אין טעם לרוץ ולמהר לרכוש אחד חדש (בייחוד כשישנו קצר בדוד או בעיות הקשורות לחימום המים). אולם, כשנוצרת חלודה על דוד השמש, שלא מאפשרת את החלפת הפלאנג', כשמגלים נקב גדול בדוד עצמו או כשמדובר בדוד שמש שנוזל וגם ישן מאד (דוד ישן הוא דוד בן יותר מ-8 שנים בדרך כלל) כדאי לשקול את החלפתו. במצבים כאלה כל תיקון או טיפול בדוד קיים לא יחזיק מעמד.

כיצד נשמור כהלכה על דוד השמש שלנו ונמנע תקלות לא רצויות בו?

בין אם החלפתם את דוד השמש הישן שלכם בחדש ובין אם הזמנתם טכנאי לתיקון דוד שמש קיים, חשוב שתקפידו לשמור עליו כהלכה כדי למנוע תקלות בעתיד. כאמור, מרבית התקלות הקשורות לדוד השמש מופיעות בשל הצטברות אבנית. אפשר למזער את אותה כמות אבנית שמופיעה בדוד השמש ובכך להקטין את מספר התקלות הקשורות אל הדוד. איך עושים את זה?

 1. ניקוי דוד שמש – ניקוי הדוד בעזרתו של בעל מקצוע יבטיח לכם דוד שמש תקין למשך שנים ארוכות. בעל המקצוע ידאג לבצע ניקוי איכותי ומקצועי לדוד השמש, הכולל הוצאת כל האבנית שהצטברה בגוף הדוד. מומלץ לעשות זאת בתדירות של אחת לשנתיים.
 2. התקנה של טיימר או שעון לדוד השמש – חימום דוד השמש במשך שעות ארוכות, עשוי לגרום להיווצרות של אבנית. ולכן, כדי למנוע זאת, מומלץ להתקין טיימר או שעון שבת, בעזרתו אפשר לכוון את פרקי הזמן שבהם מעוניינים שהדוד יפעל. שימו לב: מומלץ מאד שדוד השמש לא יפעל יותר משעתיים בכל יום.
 3. טמפרטורה נמוכה יותר – ברירת המחדל של הטרמוסטט של הדוד היא 70 מעלות. אולם, בפועל מדובר בטמפרטורה גבוהה יותר משצריך. ולכן, כדאי להוריד אותה ל-65 מעלות או ל-60 כדי לקצר את זמן הדלקת דוד השמש ובכך להקטין את כמות האבנית שנוצרת בו.
 4. מקלחות בשעות היום – כדי לצמצם את משך זמן חימום המים ולמנוע הצטברות של אבנית, כדי לנצל ימים שמשיים בחורף וגם לדאוג להתקלח בסמוך לזמן הדלקת הדוד.

כיצד מזהים את מקור התקלה בדוד השמש?

יש לא מעט סימנים המעידים על בעיה בדוד וגם כאלה שיכולים לעזור לנו לזהות את מקור התקלה. תיקון דוד שמש במקרים כאלה הוא בגדר חובה וחשוב שייעשה אך ורק על ידי אנשי מקצוע, שיודעים כיצד להתמודד עם המשימה החשובה:

 1. קצר בעת לחיצה על מתג הבויילר מעיד על בעיה בגוף החימום של דוד השמש, בין אם בשל נזילה ובין אם בשל הצטברות אבנית. במקרים כאלה – החלפה של גוף החימום וניקוי האבנית יפתרו את הבעיה.
 2. זרם מים חלש או מים שאינם מתחממים מעידים על הצטברות של אבנית בדוד או בקולטי השמש.
 3. מים בצבע חום אדמדם, היוצאים מברז הכיור, מעידים על הצטברות של חלודה. במקרים כאלה מדובר בדוד ישן מאד, שסביר שלא יחזיק מעמד במשך זמן רב ולכן הגיע הזמן להחליפו.
 4. קצף לבן שיוצא מברז המקלחת מעדי על בעיות הקשורות בציפוי הפנימי של דוד השמש, העשוי מבטון. במקרים כאלה יש לפנות באופן מיידי אל היצרן ולבקש ממנו להחליף את הדוד.

אילו שירותי תיקון של דודי שמש מוצעים כיום?

שירותי תיקון דודים כוללים שורה ארוכה של פתרונות כמענה לבעיות ולתקלות שונות. כיום, בניגוד לעבר, העוסקים במלאכה יכולים לספק מענה לצרכים רבים וכך להתמודד כהלכה עם המשימה. הנה סקירה קצרה של שירותי התיקון המוצעים:

 1. ניקוי אבנית והחלפת גוף חימום – זהו, כאמור, השירות הנפוץ ביותר, שכן האבנית היא כידוע הסיבה העיקרית למרבית התקלות בדוד השמש שלנו. האבנית נוטה להצטבר בדפנות הדוד, על גבי גוף החימום עצמו, בחיבורים השונים וגם בצנרת.
 2. תיקון של נזילות מדוד השמש – חיבורי צנרת לא טובים או צינורות שאינם מחוברים כהלכה אל דוד השמש יכולים לגרום לנזילות, לקצר חשמלי ואפילו לרטיבות בקירות.
 3. החלפת טרמוסטט – שימוש מוגבר בדוד וגם בלאי משפיעים ישירות על הטרמוסטט. מומלץ מאד לדאוג להחליף אותו בכל כמה שנים כדי לאפשר לדוד השמש שלנו לפעול כהלכה.
 4. התקנת מסנן אבנית – התקנה כזו עוזרת למנוע סתימות בקולטי השמש ושומרת על מערכת הקולטים למשך שנים ארוכות.
 5. התקנת טיימר לדוד – כך אפשר לצמצם את צריכת החשמל וגם להגדיר את משך זמן העבודה של הדוד בהתאם לצרכים.
 6. שירותי ביקורת תקופתיים – בדיקת דודי השמש אחת לתקופה, בחינת מערכת חימום המים כהלכה וביצוע תחזוקה שוטפת על ידי בעלי מקצוע מנוסים ומיומנים, הן חלק משירותים מקיפים וחשובים לצד תיקון דודים.

נתקלתם בבעיות שונות הקשורות לדוד השמש שלכם? מחפשים כתובת מקצועית, מנוסה וגם אמינה שתוכל לטפל בדוד השמש כהלכה? טולבוקס היא הכתובת הנכונה. טולבוקס מעמידה לרשותכם בעלי מקצוע בפריסה ארצית, לרבות אינסטלטורים מנוסים ומיומנים, המתמחים בתיקון דודים. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לאתר את בעל המקצוע המתאים לכם לטיפול בבעיה וליהנות מפתרון בהתאמה מלאה. לפרטים אודות שירותי האינסטלציה הרלוונטיים לכם, צרו אתנו קשר בטלפון 03-6862278 נשמח לעמוד לרשותכם.

פנו אלינו למידע נוסף על שירותי תיקון לדודי שמש, חשמל ומערכות סולאריות ונשמח לעמוד לרשותכם. 

פרסומים באתר

שיפוצים ומחיצות

מה תפקידו של מפקח בניה

מפקח בניה ממלא תפקיד חשוב בהבטחת ביצוע פרויקטים של בניה בצורה בטוחה ואיכותית. הם אחראים לבדיקת כל שלב בתהליך הבנייה, מהתכנון הראשוני ועד לסיום הסופי.

קרא עוד »
איתור ותיקון נזילות מים
טולבוקס

איתור ותיקון נזילות

נזילות בצנרת המים או בצנרת הביוב, קטנות ככל שיהיו, עלולות להפוך די מהר לבעיות מאוד גדולות ולגרור צרות נוספות, ולכן חשוב לאתר אותן ולטפל בהן

קרא עוד »
שיפוץ חדר אמבטיה
אינסטלציה

שיפוץ חדר אמבטיה

שיפוץ מקלחת שיפוץ מקלחות וחדר אמבטיה יכול להיות חלקי, ולכלול החלפת אמבטיה במקלחון וברזים, או יסודי עד לכדי החלפת כל הריצוף והקרמיקה. מה מומלץ? לחללים

קרא עוד »
שיפוץ דירה קומפלט
טולבוקס

שיפוץ דירה

שיפוץ דירה כל מה שרציתם לדעת על שיפוץ הבית מתי כדאי לבצע שיפוץ חלקי ומתי שיפוץ נרחב? כיצד לבחור את הקבלן המבצע? מדוע הצעת המחיר

קרא עוד »

שיתוף מהיר בערוצים נבחרים…

להתחלת שיחה
איך אפשר לעזור?
היי, כאן שלומי מאתר טולבוקס.
איך אפשר לעזור?
דילוג לתוכן