תיקון מערכות סולאריות

תיקון מערכות סולאריות

שירות מקצועי מהיום להיום !

תיקון מערכות סולאריות

מערכות סולאריות לייצור חשמל, ידועות בשמות שונים כגון, פאנלים סולאריים, פאנלים חשמליים, מערכות פוטו וולטאיות וכו'. מערכות אלו משתמשות באור השמש, כמקור אנרגיה, ולכן, הן מיטיבות עם איכות הסביבה ומקטינות את זיהום האוויר כתוצאה מייצור חשמל, בשיטות אחרות.

 

סוגי הפאנלים הסולאריים

  1. מערכת תאים מונו קריסטליים או חד גבישיים – מערכות אלה, עשויות סיליקון הגדל בגביש יחיד. הן נוטות להיות יעילות יותר מכל מערכת אחרת, אך הן גם היקרות ביותר. יעילותן בהפקת כח מירבי, בעיקר בתנאי מזג האויר הישראלי, ולכן הן יותר כדאיות בפרוייקטים ציבוריים.
  1. מערכת תאים פולי קריסטליים או רב גבישיים – מערכות אלו, מבוססות על סיליקון מולטי קריסטלי, שתפוקתו נעה בין 11-15%. בעבר, לוחות אלו בלטו בצבען הכחול, אך עם הזמן, הצליחו לייצרן בצבע זהה לשאר הפאנלים, ועל כן, כיום פחות ניתן להבחין בהבדלים. מערכות אלו, יעילות פחות, אך באותה מידה, יקרות פחות, ועושים בהן שימוש כאשר מעוניינים בהחזר מואץ של ההשקעה יותר מכפי שמעוניינים בתפוקה מירבית.
  1. מערכת פאנלים סרט אמורפיים – מערכות העשויות סיליקון אמורפי, שאיננו גבישי, והוא נמתח על פני המשטח. הדבר הופך אותן למערכות היעילות ביותר, אך עלויותיהן גבוהות יותר באופן משמעותי.

 

תחזוקה שוטפת

אין ספק שתחזוקה היא עניין של עלות, אך "אליה וקוץ בה". דווקא השקעה בתחזוקה שוטפת, עשויה למנוע תקלות שבר ותיקונים, ולחסוך לכם אלפי שקלים, בתיקון מערכות סולאריות ושיפוצן, כתוצאה מבעיות שהוזנחו. ברור מאליו כי הזמן עושה את שלו, והיעילות  הולכת ופוחתת עם השנים, ואין לכך שום קשר לתקלה טכנית, אלא פשוט לדרך הטבע. הנוף הישראלי מכוסה אבק, סופות חול וזיהום אויר, הפוגעים ביעלות מערכות אלו, ולכן יש לבצע מדי פעם, פעילויות ניקוי ותחזוקה.

בנוסף, המערכות נתמכות גם בהשפעות סביבתיות שאינן קשורות ישירות לתפקודן, למשל, עץ המטיל את צילו על הפאנלים, ובכך מונע תפוקה מירבית, רעפים שבורים בגג, הגורמים לחיבורים של חלקי המערכת באופן רעוע, מכות ברק, לשלשת יונים, טמפרטורה משתנה ועוד. פעולת ניקיון הפאנלים, היא צורך בסיסי ביעילות המערכת, והיא נחוצה לפחות פעמיים בשנה.

הניקוי צריך להתבצע באופן מקצועי, ולא באופן עצמאי, שכן העבודה הינה עבודה בסיכון, ויש צורך להיעזר בציוד מקצועי ותקני. בנוסף, אדם לא מקצועי, עלול לגרום אף לנזק במערכת, אפילו באמצעות שימוש במים רגילים, המהווים איום קורוזיה ואבנית על המערכת.

שירותי התחזוקה, מקבלים תוקף לחיוניותם כשמדובר בחוות סולאריות, מבנים חקלאיים, מבנים עסקיים, בנייני דירות למגורים, כאשר תפוקת המערכות גדולה יותר, ומטרתן לייצר הכנסה גבוהה. במקרים כאלה, יש צורך לשקול לחיוב, אחריות מורחבת, המסייעת להארכת חיי המערכת.

 

שדרוג מערכות סולאריות

המערכות הפשוטות ביותר, ניתנות לשדרוג במקום החלפה, והדבר חוסך בעלויות מיותרות, כך שבעלי מקצוע וידע, יכולים לשפר את יעילות המערכת, באמצעות החלפת פרטים מסויימים בתוכה, או רכיבים ספציפיים בלבד. זוהי דוגמא מצויינת לכדאיות ולצורך להתחבר לחברות מקצועיות, בעלות וותק והמלצות, ידע והבנה.

 

תיקון מערכות סולאריות

תחזוקה שוטפת ובסיסית, עשויה לסכל תקלות פשוטות, אבל ישנן תופעות ואירועים שהם "בידי שמיים", הדורשים תיקון, לרבות, מזג אוויר, ברקים, פגיעה ישירה ועוד.

באופן עקרוני, המערכות מתוכננות באופן שיעלותן היא לאורך שנים רבות, ובמידה וקיימת בעיה או תקלה כלשהן, המערכת בנויה באופן שהיא ברת תיקון, אך הכרחי כי תיקון  מערכות סולאריות, יבוצע על ידי איש מקצוע בתחום, במיוחד כשמדובר בבניין דירות, המייעד את החשמל לצרכי חימום מים, וכשכל נזק או תקלה, משפיעים על כלל הדיירים.

סדקים ופיצוצים יכולים להופיע על פני הפאנל, והם עשויים להתרחב עם הזמן ולגרום לנזק ביעילות המערכת. יש להחליף את הזכוכית, גם אם המערכת פועלת כראוי וגם אם עדיין לא נגרם נזק לתאים פנימה.

  1. תנודות מתח בין המתח הנוצא על ידי הפאנל, לבין ההארקה של הפאנל. הדבר גורם לאחוז גבוה של אי טעינת מתח. אנשי מקצוע בתחום, יכולים לייצב את המתח.
  2. חיווט רופף גורם לבעיות ביצירת כח, משום שהחוטים המקשרים בין התאים לממירים ולסוללה הביתית, אינם עושים את עבודתם. אנשי מקצוע יבדקו את החיווטים באמצעות ציוד ייעודי ויפתרו את הבעיה.
  3. נזק פנימי בפאנל, עשוי להיגרם מתקלה בייצור או באיכות רכיבים. הדבר עשוי לגרום לנזילה, דלמינציה, דהיית הצבע של המחברים והתאים, השכבות הממוקמות בקידמת ובאחורי הפאנל, עשויים להצהיב, היווצרות כתמים בתאים, שריפת המודולים בקידמת ובאחורי הפאנל וכו'. אנשי מקצוע יסירו את הזכוכית מהפאנל, ויתקנו או יחליפו את הרכיבים.
  4. נזקים לא צפויים במודולים, כגון, סערה, שלג, ברק, או כל נזק כתוצאה ממזג אוויר, שריפה, כרסום, ענפים שבורים, פגיעה ישירה ועוד.

אלה עשויים לגרום לנזקים בזכוכית הפאנל, נזקים בתאים, שריטות במסגרת המודולים, סדקים ופיצוצים, עיוות המסגרת, אך כל עוד לא הייתה חשיפה של התאים לשריפה, הכל בר תיקון ואיננו נזק בלתי הפיך, כל עוד אנשי מקצוע עוסקים בתיקון מערכות סולאריות.

כאשר מתכננים התקנת מערכת סולארית, יש לצאת מתוך נקודת הנחה, שירידה בביצועי המערכות, תהיה בלתי נמנעת עם השנים, והסיבות לכך רבות. החל מבלאי סביר ככל שהזמן חולף, וכלה באירועים חריגים ובלתי צפויים. אך בד בבד, יש אפשרות להעריך, כי ככל שיש יותר ניסיון בתהליכי הייצור, כך גדל הסיכוי לביצוע ארוך טווח.

כל מה שנחוץ לך, הוא איש מקצוע שיכול להיות לך לעזר על כל מקרה שלא יהיה. כזה שהוא מקצוען, מומחה בתחומו שידאג לך. טולבוקס 6810* או 03-6862278 בפריסה ארצית.

 

 

 

להתחלת שיחה
איך אפשר לעזור?
היי, כאן שלומי מאתר טולבוקס.
איך אפשר לעזור?
דילוג לתוכן