תיקון ניאגרות סמויות

יותר ויותר ישראלים בוחרים להתקין בביתם, אחרי השיפוץ או במסגרת בנייה חדשה של בית, ניאגרה סמויה. לניאגרה הסמויה יתרונות רבים, הן בפן הפונקציונאלי ובייחוד בפן האסתטי עיצובי. מכיוון שהיא איננה נראית לעין היא מאפשרת לנו התנהלות נינוחה יותר בחדר השירותים או הרחצה, תחזוקה קלה הרבה יותר וכמובן גם מראה מסוגנן ויפה. יחד עם זאת, ניאגרה זו עשויה לסבול מתקלות ובעיות שונות, שתיקונן יכול לעלות לא מעט כסף בשל גישה שהיא פחות נוחה ומהירה. סיוע של מומחים, המציעים שירותי תיקון ניאגרות סמויות, מענה מקצועי ואמין וגם מחיר הוגן, הוא התשובה והדרך להתמודד עם הבעיה.

ניאגרה סמויה – כדאי או לא כדאי?

לניאגרה הסמויה יש לא מעט יתרונות, ההופכים אותה, כאמור, לאחד הפתרונות המבוקשים בבתים רבים בישראל, ולמעשה – בעולם כולו. היתרון הראשון של הניאגרה הסמויה, וגם הבולט מכולם, הוא היותה פתרון אסתטי בהשוואה לניאגרה הרגילה. הניאגרה הסמויה חבויה בתוך הקיר ולכן כמעט איננה מורגשת בחדר השירותים או חדר הרחצה. אם אתם משוגעים לניקיון, הרי שזהו הפתרון הנכון לכם, שכן היא קלה לניקוי ופשוטה לתפעול – משמע: פונקציונאלית. לצד יתרון עצום וחשוב זה, יש כמה חסרונות שגם אותם כדאי לקחת בחשבון והן קשורות בתיקון הניאגרה עצמה. תיקון ניאגרות סמויות יכול להיות כאב ראש של ממש, שכן מדובר במערכת שהגישה אליה איננה מהירה כל כך כמו לזו, הרגילה. כדי לפתור בעיות ותקלות בניאגרה הסמויה יש לקרוא לאינסטלטור, המתמחה בכך, מה שיצריך לעיתים תיקון שנמשך זמן רב יותר (אם הוא מורכב) ובמקרים קיצוניים במיוחד אפילו שבירה של קירות.

כיצד עובד מנגנון הניאגרה הסמויה?

לפני שרצים לאינסטלטור לתקן את הבעיה בניאגרה הסמויה או אפילו דואגים להתקין אחת כזו, חשוב וכדאי מאד להבין כיצד עובד המנגנון שלה. ניאגרה רגילה היא חלק ממתקן שירותים רגיל, הכולל גם את האסלה. בניאגרה יש מנגנון של הדחה ושסתום מצוף. מנגנון ההדחה אחראי על הזרמת המים ממיכל המים ישירות אל האסלה מיד לאחר השימוש. עם הלחיצה על מנגנון ההדחה, מרים מנוף מיוחד את פקק מנגנון ההדחה ומשחרר מיד לאחר מכן כמות מים גדולה, היוצאת דרך חור ייעודי המוקם בחלקה התחתון של הניאגרה. המצוף דואג למלא את המים מחדש בניאגרה לאחר פעולת ההדחה וגם אחראי על עצירת פעולת מילוי המים לאחר שאלה, הגיעו אל המפלס הרצוי.

אילו שלבים כולל תיקון ניאגרות סמויות?

שיטת התיקון והפתרונות המוצעים נקבעים בהתאם לסוג ולאופי הבעיה. באופן כללי, התקלות האופייניות לניאגרה סמויה זהות לרוב לאלו הקיימות גם בניאגרה הסטנדרטית, אולם, ההבדל בין השתיים הוא המחיר הנדרש עבור הטיפול. תיקון ניאגרה סמויה יעלה לא מעט כסף בשל חלקי חילוף יקרים יותר וגם בשל גישה פחות נוחה אל הניאגרה על כל חלקיה. כדי לתקן את הניאגרה הסמויה צריך האינסטלטור לפתוח את פתח ההדחה הקטן, וכך להגיע אל החלק הבעייתי או ישירות אל התקלה. בניגוד למה שרבים חושבים, תיקון של ניאגרה סמויה לא מצריך שבירת אריחים. כל מה שיידרש מאותו אינסטלטור הוא לפרק את לחן ההדחה ולטפל בבעיה דרך פתח השירות, הממוקם ממש מאחוריו. יחד עם זאת, יש מצבים בהם שבירת אריחי הקרמיקה היא הכרחית, כפי שקורה במקרים של תקלות מורכבות, הנחשבות גם לנדירות יותר.

מהן התקלות הנפוצות בניאגרות הסמויות ומהן הסיבות לכל אחת?

ברשימת התקלות הנפוצות בניאגרות סמויות, נמצא את התקלות הבאות:

  1. תקלה במצוף הניאגרה – לעיתים מצוף הניאגרה מכוון גבוה מדי, מה שגורם למים להתמלא הרבה מעבר לנדרש, כך שאותם עודפים מחלחלים ישירות אל האסלה וגורמים לבעיה. הטיפול במקרה כזה הוא פשוט, מהיר וגם זול. כל מה שיש לעשות הוא לכוון את גובה המצוף בעזרת בורג מיוחד. אם לאחר כיוון המצוף הנזילה ממשיכה, ייתכן ומדובר באבנית שהצטברה על המצוף. במצב שכזה יש להחליפו בחדש.
  2. בריחה של אוויר מלחצן ההדחה – לחצן ההדחה במערכת מופעל בעזרת לחץ של אוויר. לעיתים ישנה בריחה של אוויר מהבוכנה, מה שמונע את הרמתו של מנגנון ההדחה. במקרים כאלה ידאג האינסטלטור להחליף את אותו לחצן בחדש, מוצלח יותר.
  3. גומיות ישנות ושחוקות – למנגנון עצמו ישנן גומיות האחראיות על איטום ראוי. עם הזמן הן נשחקות והאיטום נפגע. במקרה כזה מתחילים המים לחלחל באופן עקבי לתוך האסלה, מה שגורם לבעיה של ממש המצריכה קריאה לאינסטלטור מנוסה ומקצועי. במצב כזה יידאג האינסטלטור להחליף את הגומייה או את הגומיות הישנות והשחוקות בכאלו חדשות.
  4. הצטברות של אבנית על מנגנון ההדחה – מכיוון שהמים בישראל עשירים באבנית, המכשירים השונים בביתנו וכך גם מערכות הקשורות למים נוטים לצבור אבנית, מה שגורם, עם הזמן לתקלות שונות. הצטברות של אבנית על מנגנון ההדחה פוגע בפעולת ההדחה, אך לשמחתנו מדובר בבעיה פשוטה. יש לדאוג להשרות את מנגנון ההדחה בתוך קערה גדולה המכילה חומר נוגד אבנית, ואם הדבר לא עוזר יש להחליף את מנגנון ההדחה באחד, חדש, אחר.

אילו תקלות בניאגרה הסמויה נחשבות לנדירות?

לצד התקלות הנפוצות, ישנן גם כמה הנחשבות לנדירות יותר. סדק בניאגרה, המופיע בשל התקנה לקויה או שינויים מבניים יבוא לידי ביטוי בנזילה בתוך הקיר. במקרים כאלה, אין מנוס וצריך לשבור את אריחי הקרמיקה ולהחליף את מערכת הניאגרה הסמויה באחת חדשה. קרע בצינור ההזנה גם הוא תקלה נדירה והוא יכול להופיע בשל שחיקה וגם כאשר מתחילה נזילה מהצינור עצמו, שממשיכה אל תוך הקיר. גם כאן תידרש החלפה, משמע – האינסטלטור המטפל בבעיה ידאג להחליף את צינור ההזנה הקרוע באחד תקין.

האם אפשרי לתקן את הניאגרה הסמויה מבלי לשבור קירות?

שבירת של קירות, ואריחי הקרמיקה באופן כללי, היא אופציה אפשרית במקרים של תיקון ניאגרות סמויות, אך לא בהכרח גם כזו שהכרחית תמיד. שבירת של קירות והריסת חדר הרחצה או השירותים גוררת בעקבותיה הוצאות כספיות גבוהות מאד, לכלוך, בלאגן וגם אי נוחות. אם הגעתם לשלב הזה, חדר השירותים או הרחצה שלכם יהיה מנוטרל ותצטרכו, אתם ובני הבית האחרים, להשתמש בחדר אחר. אם אין לכם כזה, תצטרכו למצוא אולי מקום מגורים חלופי. ולכן, רגע לפני שמתחילים בשבירת הקירות, חשוב לזכור, שניתן, כאמור, לתקן ברוב המקרים את הניאגרה הסמויה ללא הריסה. בבתים רבים בישראל מותקנות ניאגרות סמויות ובעלי מקצוע מנוסים יידעו כיצד להתמודד עם המשימה מבלי לגרום לנזקים. תיקון של ניאגרות סמויות ללא שבירות הקירות הוא עסק למומחים שיתמקדו רק במה שצריך. כך ניתן יהיה ליהנות ממנגנון הדחה חלופי איכותי יותר, ממראה אסתטי ויפה לחדר השירותים, מהדחה של מים שהיא שקטה וחסכונית ובעיקר – מפתרון ראוי שאיננו פוגע בקרמיקה הקיימת ומשאיר אותה שלמה וגם יפה.

האם ניתן לתקן ניאגרה סמויה באופן עצמאי ללא עזרה של אינסטלטור?

כפי שראינו, יש סוגים שונים של תקלות בניאגרות הסמויות, חלקן קלות לטיפול וחלקן פחות. רגע לפני שאתם דואגים לטפל בבעיה בכוחות עצמכם, חשוב שתזכרו שתיקון של ניאגרה סמויה עשוי להיות מורכב הרבה יותר מתיקון של אחת סטנדרטית. שלא כמו ניאגרה רגילה, שבה אפשר לפתוח את מכסה ההדחה בתוך שניות בודדות וכך להגיע אל הבעיה ולטפל בה, בניאגרה סמויה הדבר איינו כך והוא דורש מיומנות רבה. רק אינסטלטור מנוסה יצליח להגיע אל המנגנון בצורה המהירה ולהציע את הפתרון הנכון, שיספק את המענה המתאים גם לטווח הארוך. טיפול חובבני ולא נכון עשוי לגרום לבעיה חמורה עוד יותר, שתיקונה בעתיד עשוי לעלות לכם לא מעט כסף.

מדוע חשוב לבחור בניאגרה סמויה איכותית?

יש שני סוגי ניאגרה סמויה, הנבדלים אלה מאלה במקום שבו מתכננים להתקינה. סוג אחד של ניאגרה סמויה הוא זה המתאים לקירות גבס, ואילו הסוג השני הוא זה המתאים לקירות העשויים בטון או קירות מבלוקים. התקנה של כל סוג כזה וגם הטיפול הם שונים לחלוטין וחשוב להבין את ההבדלים בין שני הסוגים. לניאגרה הסמויה המתאימה לקירות גבס יש מסגרת מיוחדת וגם חיבור אל הרצפה ואילו לזו המתאימה לקירות בטון או בלוקים אין כזו. למסגרת יש תפקיד חשוב שכן היא משמשת כגב לאסלה, כך שבעת הישיבה נוצר לחץ לכיוונו של הקיר. את האסלה מחברים את הניאגרה באמצעות שני ברגים, הן בחלק העליון שלה והן בחלקה התחתון הנשען על הקיר.

את הניאגרה הסמויה שללא מסגרת משקיעים בתוך הקיר, כך שקיר הבטון הוא הבלוקים הוא זה המחזיק אותה ומשמש לה גם כגב. אז, באיזה סוג בוחרים? ראשית, יש לקחת בחשבון, כאמור, את סוג הקיר הקיים, שאליו מעוניינים להצמיד את הניאגרה, אך לא רק. מעבר לסוג, מומלץ מאד להתייחס למוצג עצמו, לחברה המייצרת את הניאגרה, ולוודא שמדובר בחברה ידועה בשוק כיום. חברה כזו תתן דגש על שימוש בחומרי גלם איכותיים ושילוב כל הפתרונות הנדרשים. כל אלה, יאפשרו לכם ליהנות מניאגרה סמויה עמידה וטובה ועם כמה שפחות תקלות ובעיות.

האם התקנה מקצועית של ניאגרה סמויה יכולה למנוע בעתיד תקלות ובעיות?

התשובה היא בהחלט כן. יש סוגים שונים, כפי שציינו, של ניאגרות סמויות, חלקן איכותיות יותר וחלק פחות. ובדיוק כפי שסוג הניאגרה יכול להשפיע על התקלות, כך גם ההתקנה. בחירה של ניאגרה סמויה היא משימה חשובה, ולא פחות חשוב מכך גם בחירתו של בעל המקצוע לצורך התקנתה. כאשר מעוניינים להתקין ניאגרה סמויה בבית, בין אם בעקבות שיפוצו של הבית הקיים ובין אם במסגרת בנייתו, כדאי לתת דגש לבחירה נכונה של בעל מקצוע, שיבצע את משימת ההתקנה. חשוב כמובן לבחור ניאגרה סמויה של חברה אמינה ואיכותית, ובמקביל לוודא שעבודת ההתקנה נעשית בצורה הטובה ביותר. כך תוכלו ליהנות מהניאגרה לאורך שנים ארוכות וגם להימנע מתקלות לא רצויות, הנובעות לא אחת בשל התקנה חובבנית.

מדוע לא כדאי למהר להחליף ניאגרה סמויה?

עלות ניאגרה סמויה וגם שירותי ההתקנה עולים לא מעט כסף, בהשוואה לרגילה. ולכן, לפני שבוחרים באפשרות של החלפת הניאגרה הסמויה בשל תקלות שונות, כדאי לבדוק באילו תקלה מדובר והאם ועד כמה היא ברת תיקון. יש, כאמור, סוגים שונים של תקלות שבחלקן נפוצות ופשוטות. אין טעם למהר להחליף את הניאגרה הסמויה באחת חדשה וכדאי לקרוא לאינסטלטור כדי שינסה, תחילה, להתמודד עם הבעיה. סביר שלא תרצו לבזבז זמן יקר על תיקון וגם לא מעט כסף, אך במקרים רבים תיקון ניאגרה סמויה, ובייחוד לטווח הארוך, יהיה הפתרון הנכון במקום החלפתה, באחת חדשה. מעבר לכך, אינסטלטור אמין ומנוסה יוכל להמליץ לכם מתי הדבר הוא הכרחי ואין פתרון אחר למעט החלפה של ניאגרה סמויה לא תקינה בניאגרה סמויה איכותית וגם טובה.

מה חשוב לבדוק לפני שפונים לבעל מקצוע המציע שירותי תיקון ניאגרה סמויה?

אם אתם זקוקים לשירותיו של אינסטלטור כדי לתקן ניאגרה סמויה, תמצאו לא מעט בעלי מקצוע, המתמחים בכך. תיקון חובבני, כאמור, וגם לא מקצועי מספיק יכול לגרום לבעיות חמורות ולעוגמת נפש שכדאי להימנע ממנה. ולכן, חשוב מאד שתיקחו בחשבון כמה פרמטרים לפני שאתם מזמינים את בעל המקצוע ותתייחסו לנקודות הבאות שיעזרו לכם לקבל החלטה נכונה ולאתר בדיוק מה שאתם צריכים:

  1. התמחות – פנייה לבעל מקצוע, כמו אינסטלטור, המתמחה בתיקון ניאגרה סמויה היא הדרך הנכונה. אין טעם לקרוא לבעל מקצוע ללא ניסיון והבנה בתחום, ומוכשר ככל שיהיה. רק אינסטלטור המכיר את האתגרים בגישה אל ניאגרה כזו ואת התקלות הנפוצות וגם את אלו, הנדירות, יתמודד בהצלחה עם המשימה ועם האתגר הלא פשוט.
  2. חוות דעת והמלצות – יש, כאמור, לא מעט בעלי מקצוע בתחום והבחירה ביניהם לא קלה. אם אתם מבולבלים ומתקשים לבחור, חפשו חוות דעת על אותו בעל מקצוע וגם המלצות עליו. כך תדעו שבחרתם נכון.
  3. כמה זה עולה – תיקון של ניאגרות סמויות עולה לא מעט כסף, כשהדבר תלוי כמובן באופן התקלה עצמה. יחד עם זאת, אם יודעים למי לפנות אפשר לחסוך בעלויות. השוואה בין כמה בעלי מקצוע, היכרות עם המחירים הריאליים בשוק כיום וגם חיפוש אחר אינסטלטור שמציע מחירים נוחים, הם טיפים מצוינים.
  4. פלטפורמה אמינה – יש כיום מבחר של פלטפורמות, המציעות, ותחת קורת גג אחת, את בעלי המקצוע הרלוונטיים למשימה. כדאי להיעזר בפלטפורמה אמינה, המרכזת תחתה את בעלי המקצוע המנוסים, שיידעו להציע את הפתרון המתאים לבעיה.

יש תקלה בניאגרה הסמויה שלכם? טולבוקס היא הכתובת הנכונה. בטולבוקס תמצאו את בעלי המקצוע המתאימים, שיודעים כיצד להתמודד כהלכה עם המשימה. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לאתר את בעל המקצוע העונה לכם על כל הצרכים ולהזמין אותו אליכם לתיקון הניאגרה. לפרטים אודות שירותי האינסטלציה הרלוונטיים לכם, צרו אתנו קשר בטלפון 03-6862278 נשמח לעמוד לרשותכם.

להתחלת שיחה
איך אפשר לעזור?
היי, כאן שלומי מאתר טולבוקס.
איך אפשר לעזור?
דילוג לתוכן