מוקד טולבוקס-נווה-עופרים

שירות בעלי מקצוע בפריסה ארצית

03-6862278

תקופת בדק ושנת בדק

ברכישת דירה חדשה מהקבלן מקבל בעל הנכס אחריות על טיב ואיכות העבודה מתוקף חוק מכר הדירות, שקובע כי חובת הקבלן לתת אחריות זו מבלי להתנותה בתנאים מגבילים, שעלולים לקפח את רוכש הנכס, וזאת לפי פרק זמן מוגדר, שבמהלכו רשאי בעל הנכס לבחון את הפרמטרים השונים שבגדר האחריות.

שנת בדק, זהו פרק הזמן שדורשים קבלנים מרוכשי דירות להמתין עד לביצוע תיקונים במסגרת חוק מכר הדירות. אף על פי שהדייר רשאי לדרוש בדק בית גם לפני מועד זה, נוהגים הקבלנים לבצע בדיקה זו לאחר פרק הזמן, שנראה להם סביר לאיתור ליקויים.

האם בתום שנת הבדק הקבלן לא מחויב לבצע את התיקונים?

תהא התקלה אשר תהיה, על פי חוק ההתיישנות ניתן לתבוע את הקבלן במסגרת תביעת נזיקין על ליקויי בנייה במשך 7 שנים, ובמקרים מסוימים, כשהליקוי נסתר, ניתן לתבוע בגינו במשך 7 שנים מיום גילויו.

כמו כן, בעל הנכס לא מחויב להמתין שנה שלמה עד לבדיקתו של הקבלן ולתיקון הליקויים. בעל נכס רשאי להזמין חברה מקצועית מטעמו לבדק בית, הן עבור איתור ליקויים והן עבור אישוש הבדיקה שביצע הקבלן. חברת טולבוקס היא חברה מקצועית, שמעניקה שירותי בדק בית לחברות בנייה מהגדולות בישראל, ומבצעת בדיקות גם ללקוחות פרטיים, שמעוניינים לבצע בדק בית בנכס שברשותם לפני מגורים או לפני מכירה.

מה הבעייתיות בהמתנה לתום שנת בדק?

פעמים רבות מעוניין בעל הנכס לשדרג אותו, לבצע בו שיפוץ ולבנות תוספות מיוחדות. ליקויים שונים במערכות החשמל, המים, האינסטלציה ובתהליכי הבנייה השונים עלולים לצוץ במהלך השיפוץ וליפול על הדייר. כמובן שאם בעל הנכס בחר להתחיל בתהליך השיפוץ ולא להמתין לתום שנת הבדק, תמיד ניתן לטעון, שהוא האחראי לליקויים, ואז אין לו כתובת לפנות אליה, ועליו לספוג את עלות התיקונים.

פרט לכך, בעל נכס מעוניין להיכנס אליו למגורים או להשכירו לדייר אחר, ובדק בית, שמתבצע לאחר שהנכס אוכלס ומתגוררים בו דיירים היא בעייתית, במיוחד אם היא גוררת אחריה תיקונים ושיפוצים. בדרך כלל אלו פוגעים בשגרת יומם ובאיכות חייהם של בעל הנכס או של הדיירים השוכרים, מה שעלול לפגוע בבעל הנכס כלכלית, והוא אף עלול לאבד את השוכר.

כמו כן, ליקויים מסוימים כמו איטום לא תקין לדוגמה, עלולים לגרור תקלות נוספות ולפגוע באיכות ובטיב הנכס. המתנה של שנה עלולה לגרור בעיות גדולות יותר, שיצטברו כמו כדור שלג, ואולי לא ניתן יהיה להחזיר את הגלגל לאחור.

ומה אם הקבלן ירד מנכסיו לאורך שנת הבדק? שנה היא תקופה די ארוכה להמתין לבדק בית, ובמהלכה עלולים להתרחש תרחישים שונים. העדיפות היא לבצע את התיקונים כל עוד הפועלים של הקבלן נמצאים באתר הבנייה ומסוגלים לבצע את התיקונים הנדרשים באופן מיידי.

תקופת בדק אינה מעידה על תקופת האחריות

רבים נוטים לחשוב בטעות שתקופת הבדק היא תקופת האחריות שמגיעה להם על הליקויים שיימצאו בנכס, אך פרט לחוק ההתיישנות שציינו קודם לכן, עבור ליקויים שונים קיימת תקופת אחריות כדלקמן:

  • עבור קילופים ניכרים בחיפויים חיצוניים – 7 שנים
  • עבור סדקים בקירות ובתקרות ברוחב שעולה על 1.5 מ"מ – 5 שנים
  • עבור ליקויי איטום וחדירת נוזלים דרך הגג, בקירות ובשטחים תת קרקעיים – 3 שנים
  • עבור שקיעת מרצפות בקומת הקרקע, בחניות, במדרכות ובשבילים, במשטחים, בקירות ובגדרות של שטח הבניין והחצר – 3 שנים
  • עבור ליקויים במערכות המים, החשמל, הביוב, הניקוז, התאורה והתקשורת של החצר – 3 שנים
  • עבור חדר המכונות, הדודים והמנועים – 3 שנים
  • עבור קילוף חיפויים בחדר המדרגות – 3 שנים
  • עבור ליקויי צנרת, ביוב מערכת הסקה, ניקוז ומרזבים – שנתיים
  • עבור ליקויים במוצרים ובמתקני אלומיניום, עץ ופלסטיק – שנתיים
  • עבור כל ליקוי שאינו בגדר אי התאמה יסודית – שנה אחת.

רוצים לדעת יותר על שנת בדק? מעוניינים בבדק בית לפני מגורים או מכירה של נכס? מחפשים שירותי תיקונים לליקויים שאותרו במהלך בדק הבית שביצעתם? צוותי טולבוקס כאן לשירותכם, מקצועיים, אמינים ותמיד רוצים שתהיו מרוצים ובטוחים.

מוקד טולבוקס – נווה עופרים | שירות בעלי מקצוע בפריסה ארצית

שיתוף מהיר בערוצים נבחרים…

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

פרסומים ושירותים נוספים לשירותכם…

הנדימן נגישות והתאמת בתים לבעלי צרכים ומוגבליות
אחזקה

עבודות אחזקה, אחזקת מבנים, תחזוקה שוטפת

מוקד טולבוקס – מעטפת שירותים לעסקים שמשוגרת אליך בזמן אמת – מהיר, יעיל ומקצועי עסקים זקוקים לשירותי אחזקה שונים, ומרבית בעלי העסקים אינם מסוגלים להתמודד

קרא עוד »
מוקד טולבוקס - עבודות צבע
עבודות צבע

צבע, עבודות צבע ותיקוני צבע

משרדים ובתי עסק זקוקים לחידוש של צבע הקירות לעתים תכופות, שכן משרדי החברה וקירות הפנים של העסק לוקחים חלק משמעותי ברושם הראשוני שהם מותירים על

קרא עוד »
טולבוקס - מוקד שירות תיקונים • שיפוצים • תחזוקה
אינסטלציה

שירותי אינסטלציה לעסקים

בעיות בצנרת המים או בצנרת הביוב של העסק עלולות לגרום למגוון בעיות, שהקלה שבהן היא התקלה בצנרת, כיוון שפיצוץ, הצפת ביוב או כל מפגע אחר

קרא עוד »
דוד שמש וסולארי
דוודים ומערכות סולאריות

טיפול בדודי שמש וחשמל

כבעל עסק אתה צריך איש מקצוע שתוכל לסמוך עליו. בין אם אתה משתמש בדוד שמש או בדוד חשמל, תקלות עלולות לפגוע בפעילותו השוטפת או בהכנסותיו

קרא עוד »
worker plastering gypsum board wall.
גבס

עבודות גבס

כיום ניתן לעצב, לשנות או לשפץ מתחמים, חללים ותקרות של עסקים, חללי עבודה משותפים ומשרדים בכל דרך שרוצים באמצעות עבודות גבס איכותיות. חברת טולבוקס מתמחה

קרא עוד »
ביובית---מוקד-טולבוקס-נווה-עופרים
ביוב

ביובית

הצפה של מי ביוב עקב סתימת שורשים, פסולת שנתקעה בצנרת, פיצוץ בצנרת הביוב וניקוז לקוי היא צרה צרורה בלשון המעטה. לא רק שהיא פוגעת ברכוש

קרא עוד »

אנו חוגגים שביעות רצון גבוהה במיוחד, נשמח לשרת גם אתכם נאמנה- מהיום להיום !

אנחנו כאן לשירותכם !
מוקד שירות בעלי מקצוע בפריסה ארצית

מלאו את הפרטים מטה, ואנו מתחייבים למענה מהיר במיוחד 

TOOL-BOX – Time go get things done !

 

דילוג לתוכן