כמה עולה שיפוץ חדר רחצה?

חדר הרחצה שלנו הוא ללא ספק החדר הנעים ביותר בבית האהוב שלנו. בחדר הרחצה אנחנו כמובן נהנים ממקלחת מפנקת וחמה אבל חשוב לא פחות – מעבירים בו את השעות אולי הכי עמוסות ביום – זמני ההתארגנויות בבוקר, והרוטינה עם הילדים לפני השינה. במילים אחרות, לחדר רחצה משופץ, נעים וביתי יש חשיבות גדולה באווירה בבית בשגרה היומיומית וביכולת שלנו להתמודד עם המתחים שבשגרה.

אנשים רבים מחליטים כיום לשפץ את חדר הרחצה בגלל גורמים פרקטים כמו בעיות בצנרת או לחילופין, מתוך רצון פשוט להנות מחדר אמבטיה משופץ, נקי ומזמין.

מה כולל השיפוץ?

שיפוץ חדר הרחצה נע בטווח של שלושה עד עשרה ימים כתלות בעבודה שתבחרו לבצע. בשיפוץ חדר הרחצה ניתן לשלב מגוון עבודות – משבירת בלטות והחלפה של ריצוף ועד לשיפוץ קומפלט של החדר. ולכן, לפני שמתחילים בביצוע השיפוץ חשוב לתכנן את העבודה ולהבין מה בדיוק הייתם רוצים לעשות. תיאום הציפיות מול קבלן השיפוצים יכול למנוע בלבול ואי הבנה, עבודה שלא נדרשה וכמובן – חריגה מתקציב העבודה.

שיפוץ חדרי אמבטיות מורכב מכמה שלבים עיקריים. בשלב הראשון, תתבצע עבודת אינסטלציה, החלק אולי המשמעותי ביותר בשיפוץ. עבודת אינסטלציה איכותית יכולה להחזיק עשרים שנה ומעלה אך מנגד, עבודה לא איכותית צפויה להביא בעיות בהמשך. בעבודה הקבלן יחליף את התשתית הישנה שצברה חלודה ואבנית לתשתית חדשה, בשביל למנוע נזילות ופיצוצים אפשריים בהמשך.

לאחר מכן, תתבצע התקנה של אמבטיה או מקלחון, בהתאם לבקשה האישית שלכם. במידה וחלל חדר הרחצה הוא קטן, עדיף שלא לנסות להתקין בכוח אמבטיה, אלא לשמור על סביבה מרווחת ולהנות ממקלחון מפנק.

בשלב השלישי תתבצע עבודה של איטום הרצפה והנחת ריצוף ולאחריה חיפוי של קירות בקרמיקה. מדובר בשלבים משמעותיים לא רק לנראות חדר הרחצה אלא למניעה של נזילות בעתיד. לאחר מכן יותקנו הברזים, הכיור והאסלה והעבודה תסתיים בצביעת הקירות בצבע מונע עובש ופטריות.

כמובן שבחדר הרחצה ניתן לשלב ארונות אמבטיה שיאפשרו לכם אחסון נגיש ונוח של הציוד שלכם בשגרה. חשוב בבחירת ארון לחדר הרחצה להקפיד על בחינה של המידות, כולל מידות הדלת הנפתחת, על מנת למנוע מצב שלא ניתן יהיה לבצע שימוש בארון בפועל. בנוסף, הקפידו לבחור ארון מעץ שהוא עמיד ללחות, בשביל למנוע הופעה טבעית של ריקבון.

אז כמה עולה שיפוץ חדר הרחצה?

אין תשובה נכונה אחת לשאלה הזאת, כיוון שתמחור השיפוץ מושפע ממגוון פרמטרים. בין הפרמטרים המשפיעים על המחיר ישנם גודל חדר הרחצה, מספר נקודות האינסטלציה, שימוש באריחים קטנים, גישה מורכבת לדירה או חדר הרחצה, סוג הצנרת בו נעשה שימוש, כמות נקודות החשמל שיוצרים בעבודה ועוד.

באופן כללי, אפשר לומר שמחיר סטנדרטי של שיפוץ חדר אמבטיה נע בטווח של 16-28 אלף ש"ח. על מנת להוזיל עלויות תוכלו לשלב את שיפוץ חדר הרחצה בעלויות של שיפוץ הבית כולו וכמובן לשפץ בחורף – העומס בקיץ כמובן מתבטא גם במחיר.

על פי רוב, בסיום העבודה נהוג לתת אחריות על שלוש שנים לשיפוץ ולכן, הקפידו לוודא שאתם מקבלים את האחריות על העבודה, בעיקר על שלבי האינסטלציה שבמרבית המקרים הם המקור לבעיות. האחריות לא רק מהווה אסמכתא לכך שנעשתה עבודה איכותית, אלא תאפשר לכם להיעזר באיש המקצוע לתקן את הנזקים ללא עלות.

פרסומים באתר

טולבוקס

פיגום נייד

עבודות חיצוניות בגובה הקמת פיגום נייד לעבודות בגובה הקמת פיגום בשיטה האירופאית החדשה לעבודות גובה חיצוניות ופנימיות .הפיגום עשוי מאלומיניום חומר קל .ניתן לשנע אותו

קרא עוד »
שיפוצים ומחיצות

מה תפקידו של מפקח בניה

מפקח בניה ממלא תפקיד חשוב בהבטחת ביצוע פרויקטים של בניה בצורה בטוחה ואיכותית. הם אחראים לבדיקת כל שלב בתהליך הבנייה, מהתכנון הראשוני ועד לסיום הסופי.

קרא עוד »
עבודות-אינסטלציה-לבית-שירותים
אינסטלציה

אינסטלציה

מערכת האינסטלציה היא בין המערכות החשובות והמורכבות ביותר במבנה, ותקלה בה עלולה לגרום לאי נוחות במקרה הטוב, ובמקרה הרע לנזקים בלתי הפיכים, שיגררו הוצאות כספיות

קרא עוד »

שיתוף מהיר בערוצים נבחרים…

להתחלת שיחה
איך אפשר לעזור?
היי, כאן שלומי מאתר טולבוקס.
איך אפשר לעזור?
דילוג לתוכן